2018-07-11T11:09:53+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Operator koparki „na podwójnym gazie” zatrzymany przez ostrołęcką policję

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
0
0
0
We wtorkowe popołudnie funkcjonariusze ostrołęckiej „drogówki” zatrzymali pijanego operatora koparki. Czujność policjantów wzbudził styl jazdy kierującego koparką oraz niewłaściwe oznakowanie miejsca prowadzonych przez niego prac.

Sytuacja miała miejsce wczoraj o godzinie 15:40 na terenie naszego powiatu. Patrol z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego zauważył koparkę, która wykonywała roboty drogowe. Jej kierujący poruszał się całą szerokością jezdni, a odcinek na którym kierował był nieprawidłowo oznakowany, co powodowało utrudnienia dla innych uczestników ruchu drogowego. Pojazd został zatrzymany do kontroli drogowej.

- Kierującym okazał się 37 – letni mieszkaniec naszego powiatu, było od niego czuć alkohol. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad pół promila alkoholu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy i w najbliższym czasie będzie odpowiadał za swoje postępowanie przed sądem – mówi aspirant Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Jazda pod wpływem alkoholu bez względu jakim pojazdem się poruszamy stanowi duże zagrożenie bezpieczeństwa dla samych kierujących, jak i dla innych niewinnych osób. Za jazdę na „podwójnym gazie” kierowca może trafić do więzienia na okres do 2 lat.

Więcej o: policja, pijany, koparka

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również