2017-03-31T21:06:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 10 20%
Ostrołęka,

Ostrołęka: Dyskusja z ministrami o rozwoju regionu i problemach transportowców [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
2
8
6
Minister Henryk Kowalczyk – przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów i Jerzy Szmit – podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury byli gośćmi I Kongresu Infrastruktura i Rozwój, który dziś odbył się w Ostrołęce. Uczestnicy panelu dyskusyjnego mieli okazję do wymiany poglądów z ministrami i specjalistami na temat m.in. problemów ostrołęckich transportowców.

I Kongres Infrastruktura i Rozwój odbył się w piątek, 31 marca w siedzibie Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Ostrołęce. Wśród uczestników dyskusji znaleźli się m.in. ministrowie Henryk Kowalczyk i Jerzy Szmit, posłowie Marek Zagórski i Arkadiusz Czartoryski, starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł i przasnyski Zenon Szczepankowski, prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski, miejscy radni, przedstawiciele samorządu, instytucji odpowiedzialnych za wdrażanie programów unijnych, pracownicy GDDKiA, członkowie stowarzyszeń i organizacji zrzeszających transportowców.

Podczas kongresu swoje opinie na temat znaczenia infrastruktury drogowej w rozwoju gospodarczym wyrazili obaj ministrowie, posłowie oraz prezydent. Ciekawy wykład wprowadzający do dyskusji wygłosił prof. Witold Orłowski. Ogólne opinie uczestników kongresu sprowadzały się do jednej konkluzji – Ostrołęce oraz regionowi niezbędne są znaczące inwestycje w infrastrukturę drogową. Bez zaangażowania dużych nakładów finansowych rozwój północno-wschodniej Polski będzie wręcz niemożliwy. Inwestycje powinny być realizowane, chociażby ze względu na rozpoczynającą się już niebawem budowę Elektrowni Ostrołęka C, której szacunkowy koszt wyniesie około 6 miliardów złotych.

Zdaniem uczestników kongresu obecna sytuacja związana z ograniczeniami tonażowymi na obu ostrołęckich mostach w znacznym stopniu przyczynia się do zahamowania rozwoju regionu, a każda zwłoka w rozpoczęciu przebudowy zdewastowanego „starego mostu” działa na niekorzyść lokalnych firm głównie transportowych.

Podczas kongresu ze strony wiceministra Jerzego Szmita padła znacząca deklaracja dotycząca finansowania inwestycji. Złożony przez samorząd Ostrołęki wniosek o finansowe wsparcie z rezerw rządowych otrzymał pozytywną opinię i przekazany został do oceny przez Ministerstwo Finansów. Oznacza to, że długo oczekiwane przez wszystkich prace nad przebudową mostu powoli zaczynają nabierać tempa. Jak dotychczas nie padła jeszcze żadna deklaracja z konkretną kwotą, na którą Ostrołęka mogłaby liczyć, wiceminister Szmit zapewnił jednak, że miasto otrzyma finansową pomoc ze strony rządowej

Organizatorem kongresu było Zrzeszenie Przewoźników Drogowych w Ostrołęce. Zapraszamy do obejrzenia naszej obszernej relacji wideo z kongresu.


REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~gosc , 00:17 01-04-2017,   -
jak można tych nieudaczników nazywać ministrami?
odpowiedz   •   oceń :  
~Tt , 00:38 01-04-2017,   -
Nazwać można ale co to zmieni.
odpowiedz   •   oceń :  
~Henryk G , 07:08 01-04-2017,   -
I pojawia się pytanie: Kto doprowadził do dewastacji starego mostu, jak to zostało ujęte w artykule?
odpowiedz   •   oceń :  
~gosc , 07:42 01-04-2017,   -
organizator przewoznik a miasto organizuje otwarcie mostu nie muzeum przykre ze mamy taka władze
odpowiedz   •   oceń :  
~Żenujący Jaś , 09:10 01-04-2017,   -
Temu Kotowskiemu zgrzało już styki, to konferencja o transporcie a ten o bohaterstwie i żołnierzach wyklętych.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:29 01-04-2017,   -
Kotowski to chyba kongresy pomylił. Czy w tym czasie nie było we WSAP-ie innego spotkania o historii i bohaterach? Widocznie źle wlazł, wstyd było wyjść a jeszcze do głosu wywołali to powiedział to z czego się przygotował.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najlepszy komentarz
~gosc , 00:17 01-04-2017,   -
jak można tych nieudaczników nazywać ministrami?
odpowiedz   •   oceń :  
Zobacz również