eOstroleka.pl
Informacje Budujemy Sport TV Ostrołęka Galeria Mapa fotoOstroleka Balujemy Baza firm kamera Wirtualny Spacer Menu On-Line Ogłoszenia Auto Giełda Forum dyskusyjne
Informator » apteki · kościoły · urzędy · kino · lekarze · MZK · PKS . Taxi Kontakt » redakcja · reklama
Rozrywka » puby · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Konkursy » konkursy · Konkurs Inwestycyjny
google
Baza firm
Aktualności
Wideo
Galeria
Ogłoszenia
Forum
Menu OnLine
Szukaj w aktualnościach :

login
hasło
zarejestruj się zapomniałem hasła

Przez ograniczenia na mostach w Ostrołęce najbardziej cierpią... drogi w powiecie [WIDEO, ZDJĘCIA]

drukuj |
Tagi: drogi powiatu ostrołęckiego most opóźnienia zniszczone drogi TIRy na drogach powiatu Ostrołęka Urząd Miasta Ostrołęka
Starosta ostrołęcki apeluje do władz miasta o przyspieszenie działań zmierzających do remontu mostu na Narwi. Zdaniem Stanisława Kubła wprowadzone objazdy powodują, że kierowcy rozjeżdżają drogi powiatowe, które nie są przystosowane do tak dużego obciążenia i natężenia ruchu.

Po ubiegłorocznym zamknięciu dla samochodów ciężarowych obu mostów na Narwi w Ostrołęce, niemal cały ruch większych aut przeniósł się na lokalne drogi. Objazdy poprowadzone zostały przez drogi krajowe wiodące od Różana i Nowogrodu. Kierowcy ciężarówek o masie powyżej 12 ton zmuszeni do „nadkładania” po kilkadziesiąt kilometrów zaczęli szukać skrótów. Niemal natychmiast znacząco wzrosło natężenie ruchu na drogach powiatowych, zwłaszcza na terenie gmin Goworowo i Rzekuń.

Kierowcy chcący skrócić sobie dojazd do Ostrołęki i dalej w kierunku na wschód i północ korzystają z nieprzystosowanych do znacznych obciążeń dróg powiatowych. Najbardziej cierpi na tym przebudowana niedawno droga wiodąca od skrzyżowania z DK-60 w Ponikwi Małej do Ostrołęki. Według prowadzonych przez zarządcę drogi pomiarów natężenia ruchu w ciągu doby przejeżdża tędy nawet do 1000 aut ciężarowych (ZOBACZ WIDEO).

Na tej i wielu innych drogach obowiązują ograniczenia tonażowe dla aut o dopuszczalnej masie całkowitej większej niż 12 ton. Jak widać jednak, kierowcy za nic mają zakazy. Skalę zjawiska widać na wykonanym przez nas nagraniu z wykorzystaniem drona. W krótkim odstępie czasu w godzinach popołudniowych z DK-60 w drogę nr 4403W gdzie obowiązuje zakaz ruchu dla aut o DMC powyżej 12 ton wjechało kilka takich pojazdów.

Starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł wystąpił do władz Ostrołęki z apelem o przyspieszenie prac związanych z remontem mostu i udrożnieniem ulicy Mostowej. Zdaniem starosty przedłużające się ograniczenia i opieszałość przy rozpoczęciu remontu przyczynia się do coraz większych kosztów, jakie powiat będzie musiał w przyszłości ponieść na naprawę sieci dróg, które obecnie najbardziej cierpią z powodu zamkniętego w Ostrołęce mostu.

- Na poprawę stanu technicznego dróg Powiat Ostrołęcki przeznaczył ogromne środki finansowe. Koszty likwidacji powstałych szkód materialnych będą wzrastały wraz z przedłużającym się okresem funkcjonowania objazdów. Zamknięty most i pogarszający się stan techniczny dróg ma negatywny wpływ na funkcjonowanie firm z terenu powiatu ostrołęckiego, które pozbawione są możliwości przejazdu krótszą trasą. Mogą również zostać pozbawione przejezdności po drogach powiatowych. Mieszkańcy i firmy powiatu oczekują zmiany tej sytuacji w trosce o usprawnienie ruchu drogowego, poprawę bezpieczeństwa i warunków życia – pisze starosta Kubeł w swoim apelu do władz miasta.

Problem poruszony przez starostę nie dotyczy jednie drogi przez tereny gminy Goworowo i Rzekuń, lecz także kilku innych miejsc. Wzmożony ruch aut ciężarowych odnotowano również na terenie gmin Lelis, Baranowo, Olszewo-Borki i Kadziło. Ta cześć powiatu jest dodatkowo „poszkodowana” przez wysoki stan wód gruntowych, co w połączeniu z nadmiernym obciążeniem przez jeżdżące ciężarówki, pogłębia jedynie dewastację stanu dróg.

Obecnie nie wiadomo jeszcze, kiedy miasto rozpocznie remont mostu. Według ostatnich informacji, w ciągu najbliższych miesięcy ma powstać tymczasowa przeprawa przez Narew, z której korzystać będą mogli kierowcy pojazdów ciężarowych.


Nagranie przedstawia skrzyżowanie z DK-60 w Ponikwi Małej do Ostrołęki, w ciągu zaledwie kilkunastu minut zarejestrowaliśmy kilkanaście samochodów ciężarowych na drodze z ograniczeniem tonażu do 12 ton.Zdjęcia do artykułu :
100140


Zobacz również:


Wasze opinieBrak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.


Gość
18:18
19-03-2017
Trzeba było dawno apelować o budowę nowego mostu i obwodnicy poza miastem, panie starosto, to teraz ruch byłby tamtędy.

Janusz  
19:05
19-03-2017
sorry muzeum budowałem

Ja
19:31
19-03-2017
Po co stawiać znaki zakazu, skoro nikt ich nie przestrzega? Policja łapie tylko tych szybko jadących. Tiry jeżdżą swobodnie. Nikt tego nie kontroluje. Bez sensu wydawać kasę na znaki. Z drugiej strony: czy można również nie przestrzegać znaków o ograniczeniu prędkości, skoro o ograniczeniu tonażu można?

Gość
21:24
19-03-2017
ja nie rozumiem przecież w powinniśmy mieć wsparcie ostrołęckiego posła w sprawie remontu mostu. Bo wojewoda już jest z PISu dlaczego nie przyśpieszy czegoś??

PIS
21:41
19-03-2017
TEN Poseł podpad w centrali i już za wiele nie załatwi

hehe jak w uchu prezesa  
21:43
19-03-2017
wracają zwarszawy graty do domu Arka- trochę się nie rymuje

Prawicowy
22:06
19-03-2017
a podobno porzedni nie chciał pomagać bo z PO a ten z PISU i też nie chce pomagać. O co tu chodzi ??

ja wiem
22:20
19-03-2017
Bo Arek myli Reksia z krecikiem

Lepszy rym
06:02
20-03-2017
Jadą z Warszawy graty
do Arkadiusza chaty.

Fibra zmiana
06:07
20-03-2017
A jak można podpaść liżąc d...?
Jęzor miał zbyt szorstki czy suchy?

Do stsrosty
06:36
20-03-2017
A dlaczego starosta przez 8 lat za PO nic nie zrobił. Może sobie apelować, do Kani niech apeluje

droga
07:18
20-03-2017
Katechetom bardzo daleko do sukcesów w dziedzinie dróg do OSIĄGNIĘĆ STAROSTY jak z ziemi do kosmosu.

Gość
07:24
20-03-2017
Do stsrosty  napisał(a):
A dlaczego starosta przez 8 lat za PO nic nie zrobił. Może sobie apelować, do Kani niech apeluje

niestety Kania jest już w PiS. sprzedał sie za fuche prezesa w Enerdze

Ania
07:27
20-03-2017
droga  napisał(a):
Katechetom bardzo daleko do sukcesów w dziedzinie dróg do OSIĄGNIĘĆ STAROSTY jak z ziemi do kosmosu.

Starosta siedzi na stołku 20 lat a droga przez jego powiat z Ostrołęki do Myszyńca jest TRAGICZNA ??? NIECH LEPIEJ SIĘ TYM ZAJMIE

Gość
07:33
20-03-2017
Ania  napisał(a):
droga  napisał(a):
Katechetom bardzo daleko do sukcesów w dziedzinie dróg do OSIĄGNIĘĆ STAROSTY jak z ziemi do kosmosu.

Starosta siedzi na stołku 20 lat a droga przez jego powiat z Ostrołęki do Myszyńca jest TRAGICZNA ??? NIECH LEPIEJ SIĘ TYM ZAJMIE

stań na granicy powiatu i miasta zobaczysz różnicę w drogach..

Kurp
16:06
20-03-2017
To jest efekt, że okoliczne gminy nie są jedną gminą ostrołęcką - tak jak np. w Wyszkowie (miasto i gmina), Przasnysz itp. Efekt brak możliwości budowy obwodnicy Ostrołęki bo gminom nigdy nie pasowało. Niech im te drogi rozjeżdżą zupełnie to może w końcu gamonie pójdą po rozum do głowy.  

mili
18:52
21-03-2017
Tiry , które jeżdżą , mają pozwolenia z zarządu dróg, dlatego, że ktoś ma tam firmę ewentualnie ma zakład , który remontuje mu sprzęt. Te bez pozwolenia już dawno policja wyłapała. Więc po co te wieczne narzekanie. Wina włodarzy , że tak ludzi uziemili.

mili
18:57
21-03-2017
Jeśli chodzi o Goworowo to kilka lat temu był projekt budowy obwodnicy przy torach , ale ludziom nie pasowało bo mają pola. Teraz niech nie narzekają. Tym sposobem nigdy by dróg nie pobudowano , bo każdy ma pole no i teraz kole, bo były protesty rolników i jest tak , jak się widzi czubek własnego nosa.

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

KALENDARZ IMPREZ
wrzesień 2017
PnWtŚrCzPtSoNd
 
28
 
29
 
30
 
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
 
25
26
27
28
29
30
 
1O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt
Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej.
eOstrołęka © 2006 - 2017 CYBERMEDIA
       czas: 0.11 s.