2018-06-14T14:38:46+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Ostrołęka: Fałszywy wnuczek próbował wyłudzić 80 tysięcy złotych

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
0
0
Nie słabnie aktywność oszustów wyłudzających pieniądze od seniorów. Dziś fałszywy wnuczek próbował oszukać mieszkankę Ostrołęki na kwotę 80 tysięcy złotych.

Wczoraj w Ostrołęce ponownie uaktywnili się oszuści wykorzystujący różne metody na wyłudzenie pieniędzy od osób starszych. Dziś policjanci otrzymali kolejny sygnał o próbie oszustwa metodą „na wnuczka”. Na numer telefonu seniorki z Ostrołęki zadzwonił mężczyzna podający się za członka rodziny i próbował namówić kobietę, by przekazała mu kwotę 80 tysięcy złotych. Na szczęście seniorka wykazała się właściwą postawą i szybko zakończyła rozmowę a o próbie oszustwa poinformowała policję.

- Przestępcy imają się różnych metod, aby nas oszukać. Najczęściej stosowane metody, to ta na policjanta i na wnuczka. Jednak mogą próbować innych metod - ich wspólnym mianownikiem są pieniądze. Dlatego po odebraniu telefonu z prośbą o pożyczkę zawsze powinniśmy zachować spokój i stosować zasadę ograniczonego zaufania – mówi aspirant Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.