2017-09-26T14:27:03+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Ostrołęka: Pijany kierowca zasnął w aucie na środku ulicy

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
0
0
0
Nietypowe zdarzenie z udziałem pijanego kierowcy. 33-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu ostrołęckiego zasnął zasnął za kierownicą jadąc w nocy jedną z głównych ulic w Ostrołęce. Obudzony przez policjantów delikwent wypadł z auta na ulicę.

Około 10 minut przed godziną 2:00 w nocy dyżurny ostrołęckich policjantów odebrał zgłoszenie o stojącym na środku drogi vw. Już po chwili na miejscu byli mundurowi z wydziału patrolowego, którzy potwierdzili zgłoszenie.

- Na środku jednej z głównych ulic Ostrołęki stał osobowy vw z włączonym silnikiem, a zarówno jego kierowca, jak i dwóch pasażerów spało. Kierowca miał zapięte pasy bezpieczeństwa, dodatkowo jedną rękę trzymał na kierownicy, a drugą na lewarku zmiany biegów. Policjanci postanowili przerwać mężczyznom drzemkę i ustalić okoliczności ich postoju. Jednak już samo otwarcie drzwi od pojazdu wskazało na prawdopodobną przyczynę całego zdarzenia. Od mężczyzn bardzo wyraźnie czuć było alkohol, a wewnątrz auta były porozrzucane puste i pełne butelki od alkoholu. Po obudzeniu kierowcy i odpięciu przez niego pasów bezpieczeństwa mężczyzna wypadł z fotela kierowcy na ulicę – mówi asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Jak się okazało za kierownicą vw spał 33-letni mieszkaniec naszego powiatu. Mężczyzna był tak pijany, że nie mógł samodzielnie wstać i utrzymać równowagi. Zachowywał się agresywnie. Badanie alkomatem wykazało że miał w organizmie ponad 2 promile.

- W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że nie posiada on prawa jazdy. Dwaj pasażerowie także mieszkańcy naszego powiatu. Oni również nie byli w stanie samodzielnie się poruszać. Starszy z pasażerów 56 – latek miał w organizmie 1,7, natomiast młodszy 25 – latek ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie – dodaje asp. Żerański.

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie, natomiast vw został zabezpieczony. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z wydziału dochodzeniowo – śledczego ostrołęckiej komendy.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.