2017-09-12T19:47:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 5 100%
Ostrołęka,

Pomysłowy kierowca z Ostrołęki. Z Danii do Stargardu 26-metrowym składem pojazdów [ZDJĘCIA]

fot. KWP Stargard
5
0
43
Policjanci zatrzymujący tego pomysłowego kierowcę z Ostrołęki przecierali oczy ze zdumienia. 45-letni mężczyzna ciągnął niewielką lawetą łącznie cztery samochody. 26-metrowy samochodowy pociąg przejechał w ten sposób z Danii do Stargardu. Tu został zatrzymany przez miejscową „drogówkę”.

Dzisiaj około godziny 10.00 stargardzka drogówka patrolując krajową dziesiątkę w okolicy Krąpiela dostrzegła skład pojazdów długi niczym pociąg. Mundurowi początkowo nie dowierzali, w to co ujrzeli. Otóż 45-letni mieszkaniec Ostrołęki wspólnie z 65-letnim kolegą holowali pojazdy wbrew przepisom prawa. Pierwszy z mężczyzn poruszał się lawetą z przyczepą, na których załadowane miał osobówki i holował kolejną osobówkę, która na podczepionej przyczepie również załadowany miała samochód osobowy.

Z wyjaśnień mężczyzn, którzy spowodowali zagrożenie w ruchu drogowym i naruszyli przepisy dotyczące zasad holowania pojazdów wynikało, że w Danii popsuł się Citroen C4, dlatego aby nie organizować kolejnego transportu postanowili doholować się do Ostrołęki. Niestety nie wzięli pod uwagę zagrożenia, jakie sprawia tak długi skład uniemożliwiający wyprzedzanie i ciężar holowanego 6 tonowego składu, który kilkukrotnie zrywał linę holowniczą.

Za popełniony zbieg wykroczeń mężczyźni otrzymali mandaty na łączną sumę 1150 złotych i zakaz kontynuowania jazdy.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 19:58 12-09-2017,   -
Biedrona?
odpowiedz   •   oceń :  
~Haha , 20:36 12-09-2017,   -
Hahaha buhahaha
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:36 12-09-2017,   -
Handlarzyki ****ne
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:36 12-09-2017,   -
tylko szukać teraz w którym komisie będą stały
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:05 12-09-2017,   -
Już go widziałem w O-ce w takim samym składzie czyli to nie jest jednorazowy incydent
odpowiedz   •   oceń :  
~karol , 21:35 12-09-2017,   -
kupić sobie maść na ból dupy jak komuś żal dupe ściska , nikt wam nie zabrania handlować, i tak wyszło taniej niż kolejny transport
odpowiedz   •   oceń :  
~Klamie e ostroleka , 21:52 12-09-2017,   -
Sciema koncowa
odpowiedz   •   oceń :  
~Kura , 21:53 12-09-2017,   -
Trzeba sobie radzić
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:53 12-09-2017,   -
Olaboga i co z tego
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:55 12-09-2017,   -
i co z tego jak sie z****la ta druga to musial ja cholowac,proste
odpowiedz   •   oceń :  
~Kowalski , 21:58 12-09-2017,   -
Lepiej tak niz ustac i beczec i sobie nie radzic w zyciu!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:00 12-09-2017,   -
[quote=karol ]kupić sobie maść na ból dupy jak komuś żal dupe ściska , nikt wam nie zabrania handlować, i tak wyszło taniej niż kolejny transport [/quote]
do czasu, ośle, do czasu....
odpowiedz   •   oceń :  
~Szczery , 22:01 12-09-2017,   -
Do czasu to kazdy bedzie zyl,trzeba korzystac ile wlezie
odpowiedz   •   oceń :  
~Jacek , 22:06 12-09-2017,   -
Sam za laweta ciagnelem kiedys astre i luz ale byla noc. A gabaryty ida noca z wielka moca hihi
odpowiedz   •   oceń :  
~Komisiarz , 22:07 12-09-2017,   -
Auto komis przy lotosie.... Zapraszamy po świeże autka
odpowiedz   •   oceń :  
~ml , 22:07 12-09-2017,   -
Goście mają jaja😂
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:10 12-09-2017,   -
W takich wypadkach do lawety przyczepionej do auto lawety wypadało by zamontować hak i dokupić sztywny hol do którego można by przypiąć na sztywno zepsutego Citroena i Pan 65 letni mógł by siedzieć obok kolegi i nie widzę tu żadnego problemu
odpowiedz   •   oceń :  
~RudyCh.jNaMotorzeOrze , 22:43 12-09-2017,   -
Rzeczywiście jest to pomysłowe rozwiązanie i brawa dla tych panów za umiejetność logicznego myślenia ale z drugiej strony jakby coś się stało i ktoś by przez to zginął to masakra. Jednak wole bezpieczniejsze rozwiązania.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gosc , 22:57 12-09-2017,   -
Przeciez nie kradna
odpowiedz   •   oceń :  
~Prostak , 23:47 12-09-2017,   -
Nie wiem zupelnie o co wam chodzi z tymi wszystkimi rozkminiam,  wywnioskowalem z komentarz jedna rzecz, ostroleka to same buraki! Nie myslicie o bezpieczeństwie waszym i waszych najblizszych. Zdajcie sobie sprawę chociazby ile  wynosi droga hamowania takiego skladu?  Oczywiscie ze nie bo wy podziwiacie takie debilne praktyki. Zal  
odpowiedz   •   oceń :  
~tomaszek , 00:00 13-09-2017,   -
Dokładnie, jak pisze Prostak. Kurp nie pomyśli, że mogła się tragedia wydarzyć, tylko cieszy, że zaradny bo dutków zaoszczędzić i będzie "mniał" piniądz.
Strasznie to jest smutne, że w Ostrołęce jest kult piniądza.
odpowiedz   •   oceń :  
~Jaa , 00:05 13-09-2017,   -
Jebane pajace z polskiej policji szczególnie Ci zaa Wisły na wschod. skoro przejechali tyle kilometrow i nikt ich nie zatrzymał nikt nie zadzwonił na policjie, nikt z uczestników jazdy nie zauważył nic dziwnego nie zatrzymali ich . i na bank Itd na pewno nie jedna mijali i nic. Źadnego zagrozenia nie bylo skoro tyle jechali i nic. I by dojechali A tu nagle Wielka Panie wladzo ha posterunkowy xyz i starszy posterunkowy xyz. Jebane debile
odpowiedz   •   oceń :  
~Jaa , 00:07 13-09-2017,   -
Z powazniem pod komisarz xyz haha
odpowiedz   •   oceń :  
~22 , 00:11 13-09-2017,   -
[quote=Jaa ]Jebane pajace z polskiej policji szczególnie Ci zaa Wisły na wschod. skoro przejechali tyle kilometrow i nikt ich nie zatrzymał nikt nie zadzwonił na policjie, nikt z uczestników jazdy nie zauważył nic dziwnego nie zatrzymali ich . i na bank Itd na pewno nie jedna mijali i nic. Źadnego zagrozenia nie bylo skoro tyle jechali i nic. I by dojechali A tu nagle Wielka Panie wladzo ha posterunkowy xyz i starszy posterunkowy xyz. Jebane debile [/quote]

zescreenowałem twój komentarz i wysłałem panom do Stargardu :)
Myślę że się ucieszą :)
odpowiedz   •   oceń :  
~bursztynowa komnata , 00:13 13-09-2017,   -
[quote=22 ][quote=Jaa ]Jebane pajace z polskiej policji szczególnie Ci zaa Wisły na wschod. skoro przejechali tyle kilometrow i nikt ich nie zatrzymał nikt nie zadzwonił na policjie, nikt z uczestników jazdy nie zauważył nic dziwnego nie zatrzymali ich . i na bank Itd na pewno nie jedna mijali i nic. Źadnego zagrozenia nie bylo skoro tyle jechali i nic. I by dojechali A tu nagle Wielka Panie wladzo ha posterunkowy xyz i starszy posterunkowy xyz. Jebane debile [/quote]

zescreenowałem twój komentarz i wysłałem panom do Stargardu :)
Myślę że się ucieszą :)
[/quote]
procesik jak nic, a tak kozaczy :P
odpowiedz   •   oceń :  
~Autor , 00:26 13-09-2017,   -
Jestem rudy, ale wariat i napisałem już z 10 komentarzy ale każdy pod innym nickiem to nie zgadniecie kim jestem hehe
odpowiedz   •   oceń :  
~E tam , 07:41 13-09-2017,   -
E tam śmiejecie się, brawo za pomysł i odwagę :)
odpowiedz   •   oceń :  
~Eostroleka , 08:16 13-09-2017,   -
I prawidłowo, karać takich!
odpowiedz   •   oceń :  
~Dyk , 09:24 13-09-2017,   -
Oj kochani okulary kupić to nie jest 26 metrowy skład tylko dwa składy. Ten drugi pojazd z laweta to oddzielny skład , dziwi mnie fantazja osoby która stworzyła ten artykuł.
odpowiedz   •   oceń :  
~Odwyk_bąk , 09:40 13-09-2017,   -
Gołębiarze?????
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:54 13-09-2017,   -
no i chłop sławny, w tefałenie mówili
odpowiedz   •   oceń :  
~ja , 12:24 13-09-2017,   -
Max  długość zestawu w Polsce to 18.75m potem trzeba mieć specjalne pozwolenie. Wiedza o tym tylko kierowcy zawodowi a nie laweciarze.Potem jest tak jak  jest.
odpowiedz   •   oceń :  
~ja , 13:44 13-09-2017,   -
Max  długość zestawu w Polsce to 18.75m potem trzeba mieć specjalne pozwolenie. Wiedza o tym tylko kierowcy zawodowi a nie laweciarze.Potem jest tak jak  jest.
odpowiedz   •   oceń :  
~On , 21:42 13-09-2017,   -
Dlaczego nie wzięli auta z lawety? Mogli zmienić tablice przecież i tak by się nikt nie kapnął :)
odpowiedz   •   oceń :  
~Ty , 21:47 13-09-2017,   -
Tak wszystko spoko trza se radzić ale jak by tak w jednego czy
Drugiego sie w****ł to była by inna gadka
odpowiedz   •   oceń :  
~Viker , 22:03 13-09-2017,   -
Na paliwie zarobili to stac na mandat
odpowiedz   •   oceń :  
~Maciej Makowiecki rogacz , 22:05 13-09-2017,   -
Oj polaczki polaczki
odpowiedz   •   oceń :  
~Rafal , 23:28 13-09-2017,   -
Ja tu widzę 2 zestawy a nie jeden. O co chodzi???
odpowiedz   •   oceń :  
~Leos , 00:26 14-09-2017,   -
Na Ukrainie czy w Rosji to standard a tu robią aferę
odpowiedz   •   oceń :  
~Kierowca , 11:17 14-09-2017,   -
A może zepsuło się auto stał biedak na drodze kolega z lawety nie był obojętny pomógł żeby się nie ształowało a tu taką aferę skręcili. Nie długo strach będzie pomóc komukolwiek na drodze żeby nie zarobić mandatu. :D A pamiętajmy że każdemu może się przytrafić wszytko bo to tylko droga i tylko samochody. I takie głupie komentarze że po****ni itp. dziwią mnie. Pewnie pisza je zawistne buraki którzy nie zdali egzaminu na prawo jazdy i nigdy tak nie pojadą :D Zazdrość zżera D
odpowiedz   •   oceń :  
~Niebezpieczny , 11:29 14-09-2017,   -
O kurde jakie to niebezpieczne, jaki to, jakie tamto... przeładunekiwogóle debile!!!
Wg mnie, rzeczywiście trocha ostro polecieli, ale to tylko z punktu widzenia przepisów, a tak na logikę - nic tu niema niebezpicznego, żeby aż taką robić burzę. O wiele gorzej by było jak by jechał z niepoprawnie załadowaną (przeładowaną)  przyczepą. A tu... dobry ma silnik w Fiacie, tyle powiem. Popatrzcie jakie zestawy poruszają się po innych krajach.
odpowiedz   •   oceń :  
~H , 17:19 14-09-2017,   -
Bez komentarza ja bym się też nie wahał
odpowiedz   •   oceń :  
~WolnyCzłowiek , 18:59 14-09-2017,   -
Jak czytam to *****lenie o bezpieczeństwie to sie ****a za głowe łapie. Wytłumaczcie mi do c***a batona, co ty wym jest niebezpiecznego. Predość holowania wynosi 45 km/h wiec co przy takiej predkosci moze się stać? Niech kotś mi wytłumaczy. Pół zycia jeżdżę szybkimi autami i motocyklami i ****a nie jestem w stanie pojąć co może się stać przy 45 km/h jesli zachowane są wszystkie środki ostrożności ?
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najlepszy komentarz
~Gość, 19:58 12-09-2017,   -
Biedrona?
odpowiedz   •   oceń :  
Zobacz również