2018-06-14T12:51:07+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Spotkanie z Elżbietą Ficowską w bibliotece w Kadzidle [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Urząd Gminy w Kadzidle
0
0
0
W kadzidlańskiej bibliotece odbyło się spotkanie z Elżbietą Ficowską, urodzoną w warszawskim getcie autorką słuchowisk, pisarką.

Spotkanie odbyło się w poniedziałek, 11 czerwca. Pisarka opowiedziała historię swojego życia, cudowne ocalenie, srebrną łyżeczkę otrzymaną od swych rodziców, Josela i Heni Koppelów, traktowaną dzisiaj jako metrykę oraz amulet. Wspominała z wdzięcznością swoją polską mamę Stanisławę Bussoldową oraz Irenę Sendlerową, z którą się przyjaźniła.

Elżbieta Ficowska rozmawiała z publicznością, podkreślała potrzebę odwagi w życiu codziennym, zwracała uwagę jak niebezpieczna jest obojętność i konformizm, jak potrzebna jest rozmowa i szacunek wobec odmiennych postaw, religii, systemów filozoficznych.

Mogliśmy usłyszeć również mini opowieści o Stanisławie Grochowiaku, ks. Jerzym Popiełuszce, Barbarze Sadowskiej, Grzegorzu Przemyku, mężu Jerzym Ficowskim, świecie polskich Romów. Spotkanie biblioteczne dopełniła wizyta Elżbiety Ficowskiej w Kinie za Rogiem i niezwykły, mądry, bardzo intensywny dialog z gimnazjalistami.

Podczas spotkania, przygotowanego przez wójta Dariusza Łukaszewskiego oraz Publiczną Bibliotekę w Kadzidle, pieśni dedykowane Elżbiecie Ficowskiej zaśpiewał Adam Wołosz.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również