2017-07-25T13:06:02+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Tak wakacje spędzały dzieci i młodzież z Kadzidła [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. UG w Kadzidle
REKLAMA
0
0
0
Już po raz siódmy, 40-osobowa grupa dzieci z sześciu szkół gminy Kadzidło brała udział w pięciodniowych koloniach.

Po raz kolejny dzieci odpoczywały w Ośrodku Wypoczynkowym Mazury w Krzyżach. W czasie pobytu oprócz kąpieli pod okiem ratowników w jeziorze, uczestnicy brali udział w wielu przygotowanych specjalnie dla nich atrakcjach. Nie zabrakło wspólnych spacerów, dyskotek, ogniska z pieczeniem kiełbasek i przejażdżek bryczkami.

Pod okiem opiekunów: Beaty Nalewajk, Celiny Tańskiej, Haliny Cichoń, Natalii Chrostek oraz Marzeny Kowalskiej (opieka medyczna) dzieci wybrały się na wycieczki do Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, grodu Galindów w Iznocie, Mikołajek. Ponadto dzieci miały możliwość wspaniałej zabawy w parku wodnym w Hotelu Gołębiewski.

W drodze powrotnej wysłuchaliśmy koncertu organowego w Sanktuarium Maryjnym w Świętej Lipce, zwiedziliśmy Muzeum II Wojny Światowej w Mamerkach. Dzięki wspaniałej pani przewodnik, która w bardzo ciekawy sposób opowiadała nam historię schronów Centrum Dowodzenia i Łączności, początków powstania Kanału Mazurskiego mieliśmy możliwość uczestniczyć w żywej lekcji historii. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzenie Zamku w Kętrzynie i pięknej Bazyliki świętego Jerzego.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również