2017-02-16T14:21:32+01:00 eOstroleka.pl 2 1 -
Powiat ostrołecki,

Tak zimowe ferie spędza młodzież z Lipnik [ZDJĘCIA]

fot. UG w Łysych
0
0
0
Młodzież z Zespołu Szkół w Lipnikach w trakcie zimowych ferii nie mogą narzekać na nudę. Pierwsze dni dwutygodniowego wypoczynku upłynęły im niezwykle pracowicie ale i ciekawie.

W poniedziałek i wtorek t.j. 13 – 14 lutego, odbyły się  warsztaty pt: „Jestem silny”, zorganizowane dla uczniów gimnazjum przez  pedagog szkolną - Alicję Parzych, we współpracy ze Sławomirem Dymarczykiem oraz  psychologiem- Eweliną Majk – Hycnar pracownikiem Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Myszyńcu.

Pierwszego dnia uczniowie rozmawiali o asertywności, ucząc się mówić „nie” w określonych sytuacjach, dyskutowali na temat prawidłowej komunikacji między ludźmi . Drugiego dnia uczniowie budowali poczucie własnej wartości we współczesnym świecie.

Nie zabrakło też elementów integrujących grupę – wspólnego ogniska, próby tańca kurpiowskiego, przygotowania posiłku, który był możliwy dzięki szczerym sponsorom. Podczas wspólnego posiłku  był czas do podzielenia się wrażeniami z zajęć, a tych było niemało.

Z pewnością wskazówki i działania warsztatowe, podjęte wobec własnej osoby będą mieć przełożenie w codziennym życiu, gdy trzeba będzie zmierzyć się z asertywnym powiedzeniem: nie.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również