2017-02-20T12:00:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 5 60%
Ostrołęka,

Trzech mieszkańców Ostrołęki wpadło z narkotykami

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
3
2
0
W ostatnim czasie do policyjnego aresztu trafiło trzech mężczyzn podejrzewanych o posiadanie narkotyków. W zajmowanych przez nich mieszkaniach na terenie Ostrołęki znaleziono amfetaminę i heroinę.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z wydziału kryminalnego ostrołęckiej komendy policji, którzy na co dzień zajmują się przestępczością narkotykową ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie Ostrołęki młody mężczyzna może posiadać narkotyki. Przeszukanie wskazanego mieszkania potwierdziło, że podejrzenia funkcjonariuszy okazały się słuszne.

- Podczas przeszukania zabezpieczono zawiniątko foliowe z substancją, która po wstępnym zbadaniu okazała się być amfetaminą oraz zatrzymano 21 – letniego ostrołęczanina podejrzanego o jej posiadanie. W drugim przypadku „kryminalni” ustalili, że mieszkaniec Ostrołęki w wieku około 40 - lat także może być w posiadaniu środków odurzających. Wytypowany mężczyzna został zatrzymany na jednej z ulic osiedla Centrum, wraz z nim przebywało jeszcze dwóch mieszkańców naszego miasta. Dwóch z mężczyzn posiadało przy sobie substancje zwinięte w folię. Wstępne jej badanie wykazało, że jest to heroina. W wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych należących do jednego z mężczyzn zabezpieczono kolejną substancję zawiniętą w folię aluminiową oraz wagę elektroniczną służącą do porcjowania narkotyku. Łącznie zabezpieczono blisko 120 porcji handlowych heroiny. Dwóch mężczyzn przy których ujawniono narkotyki zostało zatrzymanych w policyjnym areszcie. Natomiast sprawdzenie trzeciego z mężczyzn w policyjnej bazie danych wykazało, że jest on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. W związku z tym został on zatrzymany i doprowadzony do  zakładu karnego – poinformował nas mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Mężczyźni odpowiedzą niebawem przed sądem za swoje postępowanie. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego ostrołęckiej komendy.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również