2017-03-22T11:12:25+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Ulica Piłsudskiego: Pijany 50-latek stracił prawo jazdy

REKLAMA
fot. sxc.hu
REKLAMA
0
0
0
Kolejny przypadek kierowcy Nissana potwierdził, jak dużą nieodpowiedzialnością jest jazda pod wpływem alkoholu. Na szczęście w wyniku jazdy bezmyślnego kierowcy oprócz pojazdów nikt nie ucierpiał. Mężczyzna stracił prawo jazdy i odpowie za swoje postępowanie przed Sądem.

O kolizji dwóch pojazdów marki nissan na ul. Piłsudskiego dyżurny ostrołęckich policjantów został poinformowany wczoraj  około godziny 18:20.

Po odebraniu zgłoszenia na miejsce kolizji skierowano patrol z ostrołęckiego ruchu drogowego. Według wstępnych ustaleń kierujący nissanem ostrołęczanin w wieku około 50 lat podczas cofania nie zachował szczególnej ostrożności i uderzył w zaparkowany pojazd tej samej marki, w którym znajdował się około 40 letni mieszkaniec Ostrołęki.

Niestety wynik badania alkomatem wykazał w organizmie starszego z kierujących 2,2 promila alkoholu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy i odpowie za swoje postępowanie przed Sądem. Drugi uczestnik zdarzenia był trzeźwy.

Pamiętajmy, że osoba będąca pod wpływem alkoholu ma zmniejszone zdolności psychomotoryczne, wolniej reaguje i ma opóźnioną reakcję.

Nie dawajmy społecznego przyzwolenia na tak nieodpowiedzialne zachowanie jakim jest jazda pod wpływem alkoholu. Widząc tego rodzaju sytuację informujmy o tym policję. Być może takim działaniem uratujemy komuś zdrowie, a nawet życie. - powiedział Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również