2017-04-25T10:28:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

Wicepremier Mateusz Morawiecki odwiedzi Łomżę

REKLAMA
fot. www.lomza.pl
REKLAMA
0
0
0
W maju odbędzie się w Łomży konferencja "Przedsiębiorcza Łomża - otwarta na rozwój", której gościem honorowym będzie Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rozwoju i Finansów Mateusz Morawiecki.

- Premier Morawiecki odpowiedział na zaproszenie, które otrzymał od nas w lutym tego roku. Wtedy to razem z moim zastępcą Andrzejem Garlickim byliśmy w Ministerstwie Rozwoju na konferencji odnośnie elektro-mobilności, tam też mieliśmy okazję porozmawiać z Premierem Morawickim i zaprosić go do Łomży. Szybka reakcja Ministra pokazuje, że Łomża jest miastem dostrzeganym na mapie politycznej Polski, a dzięki temu ważnym i mającym szanse na zrównoważony rozwój - mówił dziennikarzom Prezydent Mariusz Chrzanowski podczas wtorkowego briefingu prasowego.

Konferencja „Przedsiębiorcza Łomża - otwarta na rozwój” odbędzie się 11 maja br. o godzinie 11.00 w auli Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości. Ma ona pokazać przedsiębiorcom z Łomży i okolic szereg możliwości, jakie daje rządowy Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju oraz ukazać  jego wpływ na  nasze miasto i województwo podlaskie. Główną zasadą Planu ma być zrównoważy rozwój całego kraju w różnych wymiarach: gospodarczym, społecznym, środowiskowym i terytorialnym. Jednym z istotnych jego elementów jest skupienie się na miastach  średniej wielkości (122 miasta). - Łomża ma szanse na wiele dużych inwestycji. Firmy, które będą inwestować na naszym rynku i zatrudniać nowych pracowników, mają mieć możliwość zwolnienia od podatku CIT i PIT. Przez następne lata dzięki wsparciu rządowemu możemy uzyskać jeszcze większy rozwój naszego miasta oraz polepszyć komfort życia mieszkańców - komentował Prezydent Chrzanowski.

- Tegoroczna konferencja „Przedsiębiorcza Łomża otwarta na rozwój” jest trzecią z rzędu podnosząca temat przedsiębiorczości w mieście, zatem można powiedzieć, że jest to już wydarzenie cykliczne. Sytuacja biznesu i jego otoczenia, którą zastaliśmy jako nowi gospodarze miasta zostawiała wiele do życzenia. Na pierwszej konferencji, dzięki obecności łomżyńskich przedsiębiorców dowiedzieliśmy się, co z poziomu samorządu możemy zmienić na lepsze i to staramy się sukcesywnie robić - mówił Andrzej Garlicki Zastępca Prezydenta Miasta. Podkreślał, że pierwszym krokiem do rozwoju lokalnej gospodarki jest przyjęty przez Miasto Program Rozwoju Przedsiębiorczości, a  w nim między innymi zwolnienia z podatku od nieruchomości dla firm. - Kolejnym krokiem są śniadania biznesowe, które z powodzeniem odbywają się w Parku Przemysłowym Łomża, na które zapraszamy wszystkich lokalnych przedsiębiorców oraz planujących otworzyć własną firmę – dodawał Andrzej Garlicki.

Ministerstwo Rozwoju wprowadza szereg zmian dla biznesu. To, co nieznane budzi lęk, dlatego majowa konferencja z udziałem Premiera Morawieckiego ma za zadanie przybliżyć specyfikę wspomnianych reform oraz ukazać szanse z nich płynące.

źródło: lomza.pl
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również