2017-10-23T09:13:31+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Zajęcia warsztatowe adeptów transportu drogowego z ZSZ nr 1 [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. archiwum szkoły
0
0
0
Przyszli technicy transportu drogowego uczący się zawodu w ostrołęckiej „metalówce” wzięli udział w zajęciach warsztatowych odbywających się w jednej ze stacji kontroli pojazdów w Ostrołęce.

Zajęcia warsztatowe dla słuchaczy szkoły policealnej funkcjonującej przy Zespole Szkół Zawodowych nr 1 odbywały się w ramach zajęć z przedmiotu „Eksploatacja środków transportu w przewozach”. Pod nadzorem uprawnionego diagnosty i nauczyciela Jana Rzewnickiego, uczniowie kształcący się w zawodzie technik transportu drogowego, odwiedzili Okręgową Stację Kontroli Pojazdów „Trans-Kom”.

Zajęcia miały na celu przybliżenie słuchaczom wiedzy z zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów ciężarowych oraz poznanie wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach. Podczas zajęć słuchacze sprawdzali cechy identyfikacyjne pojazdu, ustalali i porównywali zgodność faktycznych danych pojazdu z danymi zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym, sprawdzali i dokonywali oceny prawidłowości działania poszczególnych zespołów i układów pojazdu, w szczególności pod względem bezpieczeństwa jazdy i ochrony środowiska. Ponadto uczyli się ustawienia świateł zewnętrznych, badania stanu technicznego, skuteczności i równomierności działania hamulców, sprawdzania stanu technicznego zawieszenia, a także dokonywali kontroli emisji zanieczyszczeń gazowych i zadymienia spalin.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również