zdjecie 9440
zdjecie 9440
zdjecie 9440
2021-07-10T21:13:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka, O TYM SIĘ MÓWI

10 rzeczy, które powiedział poseł Czartoryski, zanim po 12 dniach wrócił do klubu PiS

REKLAMA
REKLAMA
6
13
69

Poseł Arkadiusz Czartoryski na 12 dni opuścił klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości. Wrócił tam jako przedstawiciel Partii Republikańskiej. Krótka przerwa od klubu PiS była jednak niezwykle intensywna - poseł z Ostrołęki zdążył udzielić wielu wywiadów. A w nich było ciekawie...

Arkadiusz Czartoryski niedawno zaskoczył niejednego obserwatora polskiej sceny politycznej. Wraz z dwójką innych posłów opuścił klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości. Nie szczędził przy tym krytyki partii rządzącej.

12 dni później wszyscy byli jeszcze bardziej zaskoczeni - prezes PiS Jarosław Kaczyński przeprosił na konferencji prasowej posła Czartoryskiego, a poseł z Ostrołęki wrócił do klubu PiS jako przedstawiciel Partii Republikańskiej.

Skoro już jednak wywiady poszły w eter, to zebraliśmy najlepsze wypowiedzi. Oto...

TOP 10 wypowiedzi posła A. Czartoryskiego w ciągu 12 dni przerwy od klubu parlamentarnego PiS:

  1. Osobiście w ogóle nie ekscytuję się tym, czy Zjednoczona Prawica straci, czy nie straci tej większości - rozmowa z "Do Rzeczy".
  2. Jesteśmy w cywilizacji chrześcijańskiej, gdzie przy tak ważnych rzeczach, jak ta ustawa (o minimalnych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia - przyp. red.), powinna być dyskusja i wyjaśnienie. Ale minister Niedzielski uważa, że nie ma takiej potrzeby – wystarczy wysłać SMS-y - rozmowa z "Do Rzeczy".
  3. Jestem w gronie tych osób, które uważają, że debata publiczna powinna z powrotem przenieść się do parlamentu z siedzib wielkich partii politycznych. Tego brakuje od kilku lat w Polsce - rozmowa w programie Fakty po Faktach TVN 24.
  4. Byłem wicemarszałkiem województwa. I nie mam zamiaru dłużej być sprowadzany do roli partyjnego kaprala, który wypełnia rozkazy centrali - rozmowa z "Salon24".
  5. My jesteśmy zdania, jako koło, że w polskiej polityce jest miejsce i dla Roberta Biedronia i dla Grzegorza Brauna - rozmowa w programie Fakty po Faktach TVN 24.
  6. Partia opuściła nas znacznie wcześniej, a nie my partię. Panuje tam zarządzanie poprzez zastraszanie i wczorajsza wypowiedź pani Czerwińskiej jest tego dowodem, bo posłowie usłyszeli: "Spróbuj się wychylić, to wpadnie do ciebie CBA". To jest sytuacja, w której nie da się normalnie funkcjonować - rozmowa z "Do Rzeczy"
  7. Jeśli czegoś żałuję, to nie tego, że odchodzę, ale że robię to tak późno - rozmowa z "Salon24".
  8. W Prawie i Sprawiedliwości już od kilku lat brak jest rzetelnej dyskusji. Sprowadzało się ją jedynie do smsa z poleceniem dyscypliny w głosowaniach i obecności. Miejsca na dyskusję wewnętrzną nie było w ogóle - rozmowa z "Salon24".
  9. Czasami przychodzi taki moment, że godność człowieka jest ważniejsze ponad to, co jest lojalnością do organizacji - wypowiedź z konferencji prasowej.
  10. W życiu 56-letniego mężczyzny, który jest już dziadkiem, godność i honor powinny mieć jakieś znaczenie - rozmowa z Niezalezna.pl.
REKLAMA
zdjecie 9440

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×