eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

20. gminno-parafialne Dożynki w Baranowie za nami [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 933
zdjecie 933
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęcefot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA

Mieszkańcy gminy Baranowo podziękowali za doroczne plony podczas 20. jubileuszowych Dożynek gminno-parafialnych. Święto plonów rozpoczęło się mszą św. dziękczynną, odprawioną w baranowskim kościele.

Po mszy  korowód dożynkowy na czele ze starostami, Małgorzatą i Waldemarem Ogonowskimi z Cierpiąt dotarł do amfiteatru. Tu w strugach deszczu rozpoczęła się druga część dożynek. Jako pierwszy na scenie, z obrzędem dożynkowym,  zaprezentował się Kurpiowski zespół "Pod Borem" z Zawad. Następnie gości powitał wójt gminy Baranowo Henryk Toryfter. Przyznał, że to pierwszy raz od 17 lat, gdy w gminne święto pada deszcz.

- Dożynki organizujemy, aby podziękować rolnikom za ich ciężką pracę, ale także po to, by integrować się i cieszyć - mówił wójt. - Choć tegoroczne plony, z powodu niskiej wilgotności są słabsze, to w mojej ocenie nie ma wielkich powodów do niepokoju. Powinniśmy cieszyć się z tego co udało się osiągnąć, bo niestety niedobór opadów w okresie wegetacji roślin może być zjawiskiem cyklicznym, wynikającym ze zmian klimatycznych.

Starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł też zaczął swoje wystąpienie od skomentowania pogody:

- Dla twardych Kurpiów nie ma pogody złej, jest tylko dobra i bardzo dobra. Dzisiaj po prostu jest ta dobra - zaznaczył. - Z każdej pogody należy się cieszyć, tak jak z każdej chwili w życiu – dodał starosta.

Starosta mówił też  między innymi o trzech drogach powiatowych, których budowa dofinansowana będzie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Po oficjalnych wystąpieniach na scenie zagrała m.in. Kapela Kurpiowska, zespół "Za 5 dwunasta",  Mamzel, Red Quenn, także zespół cygański. Prezentowały się grupa śpiewacza Klubu Seniora z Baranowa, KGW „Rychtowne Babki”.

Nie zabrakło też atrakcji dla dzieci, były też stoiska, na których można było zjeść coś pysznego.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×