2019-09-13T09:28:17+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

20. gminno-parafialne Dożynki w Baranowie za nami [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA
2
0
0

Mieszkańcy gminy Baranowo podziękowali za doroczne plony podczas 20. jubileuszowych Dożynek gminno-parafialnych. Święto plonów rozpoczęło się mszą św. dziękczynną, odprawioną w baranowskim kościele.

Po mszy  korowód dożynkowy na czele ze starostami, Małgorzatą i Waldemarem Ogonowskimi z Cierpiąt dotarł do amfiteatru. Tu w strugach deszczu rozpoczęła się druga część dożynek. Jako pierwszy na scenie, z obrzędem dożynkowym,  zaprezentował się Kurpiowski zespół "Pod Borem" z Zawad. Następnie gości powitał wójt gminy Baranowo Henryk Toryfter. Przyznał, że to pierwszy raz od 17 lat, gdy w gminne święto pada deszcz.

- Dożynki organizujemy, aby podziękować rolnikom za ich ciężką pracę, ale także po to, by integrować się i cieszyć - mówił wójt. - Choć tegoroczne plony, z powodu niskiej wilgotności są słabsze, to w mojej ocenie nie ma wielkich powodów do niepokoju. Powinniśmy cieszyć się z tego co udało się osiągnąć, bo niestety niedobór opadów w okresie wegetacji roślin może być zjawiskiem cyklicznym, wynikającym ze zmian klimatycznych.

Starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł też zaczął swoje wystąpienie od skomentowania pogody:

- Dla twardych Kurpiów nie ma pogody złej, jest tylko dobra i bardzo dobra. Dzisiaj po prostu jest ta dobra - zaznaczył. - Z każdej pogody należy się cieszyć, tak jak z każdej chwili w życiu – dodał starosta.

Starosta mówił też  między innymi o trzech drogach powiatowych, których budowa dofinansowana będzie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Po oficjalnych wystąpieniach na scenie zagrała m.in. Kapela Kurpiowska, zespół "Za 5 dwunasta",  Mamzel, Red Quenn, także zespół cygański. Prezentowały się grupa śpiewacza Klubu Seniora z Baranowa, KGW „Rychtowne Babki”.

Nie zabrakło też atrakcji dla dzieci, były też stoiska, na których można było zjeść coś pysznego.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23  24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń