2022-01-04T17:12:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

5 wydarzeń w Ostrołęce, z których zapamiętamy 2021 rok

REKLAMA
REKLAMA
2
1
3

Mimo trudnego czasu pandemii, w 2021 roku odbyło się kilka wydarzeń, które przyciągnęły sporo osób. Niektóre z nich odbywały się w naszym mieście po raz pierwszy, jak Runmageddon, inne - jak gala boksu - wracały po 15 latach. Był też absolutnie innowacyjny pomysł, jak koncert z budżetu obywatelskiego. Ale to nie wszystko...

Młodzież dla Ostrołęki

KęKę i O.S.T.R. to gwiazdy koncertu "Młodzież dla Ostrołęki", jaki zorganizowano na plaży miejskiej. Wydarzenie to efekt... głosowania mieszkańców w Budżecie Obywatelskim. "Młodzież dla Ostrołęki" to projekt koncertu hip-hopowego, który do Budżetu Obywatelskiego zgłosili przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Ostrołęki. Ten pomysł zdecydowanie zwyciężył wśród projektów ogólnomiejskich w budżecie obywatelskim, zdobywając blisko 2,5 tysiąca głosów.

Widzów na plaży miejskiej również było sporo. Nie da się ukryć, że koncert był strzałem w dziesiątkę.

Runmageddon 5k by Melvit

To było sportowe wydarzenie tego lata, a może nawet i całego 2021 roku w Ostrołęce! Runmageddon w formule 5k by Melvit przyciągnął śmiałków z całej Polski - rywalizowali oni na morderczej, pięciokilometrowej trasie nad Narwią, pełnej przeszkód. Bieg kończyli jednak z wielkim uśmiechem na ustach. W wydarzeniu wzięło udział wiele znanych osób.

Knockout Boxing Night 19

To było prawdziwe święto boksu w Ostrołęce. W ringu rywalizowali m.in. "Ostrołęcki Taran" Przemysław Zyśk, Kamil Szeremeta czy Paweł Stępień, a na trybunach było równie ciekawie. Do naszego miasta przyjechał m.in. były mistrz świata oraz dwóch pretendentów do tego tytułu. Najważniejsze jednak, że ulubieniec gospodarzy pokonał Juana Ruiza i - mamy nadzieję - otworzył sobie drogę do wielu ciekawych walk.

W hali Gołasia panowała doskonała atmosfera, o czym mówił nam Andrzej Wasilewski.

Uliczne protesty

Protestowali sędziowie, protestowali obywatele - to był kolejny rok, podczas którego na ulicach Ostrołęki sporo się działo. Przed sądem każdego 18. dnia miesiąca mieliśmy demonstrację przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości. Wspierali ich obywatele, którzy również wyszli na ulicę. Na początku roku - przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, później - w obronie wolnych mediów i sądów.

Jak przez parę lat na ulicach Ostrołęki protestów nie było, tak ostatnie dwa lata to dość duże zaangażowanie społeczeństwa.

Potańcówki

Nieoczywisty hit lata 2021. Tradycyjne potańcówki sprawiły, że seniorzy przeżywali swoją drugą młodość na parkiecie. Bawić można było się m.in. przy dawnych przebojach Krzysztofa Krawczyka czy Abby. Nie zabrakło też włoskich hitów! Oj, wspomnienia wróciły...


Liczymy, że 2022 rok będzie równie ciekawy! I oby już bez pandemii...

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×