eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Hania z Ostrołęki zaginęła? To kolejna fałszywa informacja. Warto uważać

REKLAMA
zdjecie 5741
zdjecie 5741
REKLAMA

Kolejna fałszywa informacja dotycząca Ostrołęki rozpowszechniana jest w mediach społecznościowych. Tym razem dotyczy ona zaginięcia dziecka. Radzimy, by nie klikać w tego typu linki!

Schemat działania jest zawsze ten sam: na grupach na Facebooku pojawia się link z sensacyjnym opisem. Tym razem "cała rodzina nie śpi od 3 dni, odkąd Hania zniknęła". Ilustracją do tekstu jest kolaż - zdjęcie dziewczynki oraz fotografia policyjnego radiowozu. Wszystko ma na celu wywołać alarm o rzekomym zaginięciu dziecka.

Tyle, że nic takiego nie miało miejsca.

Strona znikniecia24h.eu, która wyświetla się przy wiadomości, nie jest rzetelnym źródłem informacji, o ile w ogóle możemy mówić o informacji - najprawdopodobniej chodzi tylko o to, by internauta kliknął w link. Co się stanie później? Nie radzimy "testować". Takich informacji było już więcej - o porwaniu dziecka sprzed szkoły w Ostrołęce, porwanie dziecka w Kadzidle czy brutalnym gwałcie w Wyszkowie. Wszystko to fikcja.

Informacje o zaginięciach, nie tylko dzieci, warto czerpać z oficjalnych źródeł. W Ostrołęce jest to eOstrołęka - powołujemy się zawsze na informacje policji. Gdyby zaginięcie rzeczywiście miało miejsce, komunikat najpierw pojawiłby się na stronie internetowej policji, a później w lokalnych mediach.

Nie warto kusić losu, klikając w nieznane linki.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
Dzisiaj:
Kino JANTAR
×