eOstroleka.pl
Polska,

„Musieli zginąć”: Najnowsza książka o Smoleńsku

REKLAMA
zdjecie 9852
fot. Gazeta Polska fot. Gazeta Polska
REKLAMA
Gazeta Polska: Z jednodniowym opóźnieniem z przyczyn technicznych, 4 kwietnia 2012 r. (środa) w kioskach i salonach prasowych ukaże się specjalne, książkowe wydanie „Gazety Polskiej” poświęcone katastrofie smoleńskiej. Na prawie 200 stronach zamieszczono niepublikowane dotąd informacje o przełomowym znaczeniu w odkrywaniu prawdy o największej tragedii w historii powojennej Polski.

Z obszernego fachowego wywiadu z wybitnym polskim specjalistą lotniczym od budowy płatowców czytelnicy dowiedzą się, dlaczego zamach terrorystyczny jest najbardziej prawdopodobną hipotezą katastrofy 10 kwietnia 2010 r.

„Musieli zginąć” zawiera także nowe fakty przemawiające za tym, że Tu-154 został zniszczony w wyniku działania osób trzecich, a także opis działań władz polskich i rosyjskich, nieznanych opinii publicznej, zmierzających do ukrycia śladów, które mogłyby wskazać na prawdziwy przebieg katastrofy.

W książce „Musieli zginąć” znajdą się również odpowiedzi na pytania związane z przygotowaniem wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Smoleńsku.

Jako pierwsi autorzy książki - Leszek Misiak i Grzegorz Wierzchołowski - poruszają też bulwersujący, nieznany dotąd opinii publicznej temat organizacji pochówku ofiar katastrofy smoleńskiej. Autorzy piszą również o głośnej w ostatnich tygodniach sprawie ekshumacji ciał i o skandalu, jakim było usankcjonowanie przez polskie władze fikcyjnych sekcji zwłok przeprowadzonych przez Rosjan.

„Musieli zginąć” to unikatowe kompendium wiedzy na temat katastrofy, wzbogacone o ciekawe wywiady i wiele najnowszych ustaleń dotyczących wątków sprawy poruszanych już wcześniej w „GP”. Jest to też pierwsze książkowe podsumowanie dziennikarskiego śledztwa prowadzonego przez „Gazetę Polską” od pierwszych dni po tragedii w Smoleńsku.


[źródło: Niezależna.pl]
Kalendarz imprez
grudzień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10  11  12 dk13  14
dk15  16 dk17  18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27  28
dk29  30  31  1  2  3  4
×