zdjecie 7909
zdjecie 7909
2015-11-19T13:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

„Nie daj się wypalić” - profilaktyczna akcja Szkoły Promocji Zdrowia [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Po raz szósty w Światowy Dzień Rzucania Palenia” ostrołęcka Szkoła Promocji Zdrowia funkcjonująca przy II Liceum Ogólnokształcącym przygotowało prozdrowotną akcję profilaktyczną  „Nie daj się wypalić”.

Akcja odbywała się w czwartek, 19 listopada w hali sportowej im. Arkadiusza Gołasia. Wzięło w niej udział kilkuset przedstawicieli szkół funkcjonujących w Ostrołęce i na terenie powiatu ostrołęckiego. Jednym z głównych zadań profilaktycznej akcji „Nie daj się wypalić” było ukazanie młodym ludziom przede wszystkim skutków różnego rodzaju uzależnień, zarówno tych od substancji psychoaktywnych jak i uzależnień behawioralnych.

- Po raz kolejny chcemy pokazać młodzieży jakie niebezpieczne skutki niesie za sobą używanie substancji psychoaktywnych, co dzieje się z organizmem człowieka po zażyciu dopalaczy, jakie skutki zdrowotne i emocjonalne niosą za sobą uzależnienia behawioralne. A w związku z tym, że dziś jest Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu chcemy przede wszystkim zwrócić uwagę społeczeństwa, głównie młodych ludzi na coraz bardziej rozpowszechniony nawyk palenia papierosów, przede wszystkim wśród młodych dziewcząt. To co jest dla nas niepokojące, to to, że młode mamy palą, młode kobiety palą, a to wszystko będzie skutkowało również pewnymi zespołami, niedoborami u dzieci, które w przyszłości urodzą – powiedziała nam Beata Samorajska ze Szkoły Promocji Zdrowia, organizator dzisiejszej akcji.

Na specjalnie przygotowanych „stacjach” wszyscy, którzy odwiedzili dziś halę im. Arkadiusza Gołasia mogli zapoznać się z różnego rodzaju uzależnieniami, poznać negatywne skutki każdego z nich, czy dowiedzieć się jak sobie z nimi poradzić i gdzie szukać pomocy. Ponadto młodzież ze Szkoły Promocji Zdrowia prowadziła podstawowe badania profilaktyczne, a dzięki symulatorowi jazdy na skuterze udostępnionemu przez ostrołęcką policję, każdy uczestnik imprezy mógł bezpiecznie spróbować swoich sił za kierownicą jednośladu.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27  28
dk29  30  31  1  2  3  4
×