eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

„Zapusty Kurpiowskie” w Chudku już po raz szósty [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 5741
zdjecie 5741
fot. UG w Kadzidlefot. UG w Kadzidle
REKLAMA

Miejscowość Chudek w gminie Kadzidło już po raz szósty była gospodarzem „Zapustów Kurpiowskich”. Jak co roku, panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały przedstawienie. Tym razem było to „Darcie pierza”

Podczas tej swoistej inscenizacji przy wspólnej pracy miały okazję poskarżyć się na swoich mężów. Do śpiewu przygrywał Marek Przetakiewicz - mieszkaniec Chudka. Piękny występ przygotowały i do wspólnego śpiewu zaprosiły panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Golanki.

Sala, wypełniona po brzegi publicznością, rozbrzmiewała śmiechem i dobrym humorem. Nie zawiedli także i goście. W „Zapustach Kurpiowskich” udział wzięli m.in.: Dariusz Łukaszewski -  wójt gminy Kadzidło, Stanisław Kubeł – starosta ostrołęcki, Mirosław Augustyniak i Marian Krupiński – radni sejmiku województwa mazowieckiego, Wiesława Sobiech - dyrektora GBP w Kadzidle, Grzegorz Parzych - dyrektor CKK w Kadzidle, Adam Białobrzeski - Prezes ZGKiM w Kadzidle, Józef Kojtek - dyrektor ZS w Chudku, Roman Florek – radni wsi, Tadeusz Wiśniewski - sołtys wsi. Do wspólnej zabawy przygrywała kapela Pawła Łaszczycha z Kadzidła.

Zapusty zorganizowali:

Wójt Gminy Kadzidło, Gminna Biblioteka Publiczna w Kadzidle, Filia Biblioteczna w Chudku, Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle, Koło Gospodyń Wiejskich w Chudku.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
Dzisiaj:
Kino JANTAR
×