2021-04-27T08:30:43+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, NA SYGNALE

Agresywne psy terroryzują okolicę. Jest apel policji

REKLAMA
zdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.plzdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
0
4

Ostrołęcka policja otrzymuje coraz więcej sygnałów od mieszkańców naszego regonu o agresywnych psach błąkających się po okolicy. Warto przypomnieć kilka zasad, do których właściciele czworonogów powinni się bezwzględnie stosować. 

Tylko na przestrzeni ostatnich dni ostrołęccy policjanci odebrali kilka sygnałów dotyczących niewłaściwie sprawowanej opieki przez właścicieli psów. W niektórych przypadkach mieszkańcy obawiali się opuścić swoje posesję. 

Apel policji - pamiętaj o sprawowaniu właściwej opieki nad swoim czworonogiem! 

 "Mój pies na pewno nie ugryzie” - takie zdanie najczęściej słyszą osoby, które zwracają właścicielom czworonoga uwagę na fakt, że nie jest on na smyczy. Niestety z takim tłumaczeniem spotykają się również ostrołęccy policjanci, którzy reagują na tego rodzaju nieodpowiedzialne zachowanie właścicieli psów. A przecież nigdy tak naprawdę nie wiemy do końca, jak zwierzę się zachowa w danym momencie. W mediach często opisywane są przypadki, kiedy to pies zaatakował nawet swojego opiekuna! Poza tym nikt z nas nie ma też obowiązku domyślania się, jak zareaguje biegnący do nas luzem szczekający pies sąsiada.

- mówi podkomisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

 Drugim niebezpieczeństwem, jakie sami mieszkańcy przekazują funkcjonariuszom jest pozostawienie otwartych posesji po których swobodnie biegają psy. Wielu mieszkańców wykazuje się w tym zakresie całkowitą beztroską. A przecież tego typu zachowanie może mieć tragiczne skutki!

 Wyobraźmy sobie np. sytuację, kiedy to dziecko idzie drogą, a z bramy wybiega do niego pies, który według właściciela nie gryzie. Pytanie, czy te dziecko musi przechodzić traumę oczekując, jak zachowa się zwierzę? Zastanówmy się, czy chcielibyśmy, aby przez taką stresującą sytuację musiało przechodzić moje dziecko? - chyba odpowiedź na to pytanie jest, aż nadto oczywista.

- dodaje podkom. Żerański.

 Przy pozostawianiu otwartych posesji na których znajdują się zwierzęta, jest jeszcze jedno niebezpieczeństwo. Mowa tu o zagrożeniu w ruchu drogowym dla kierowców.

 Często otrzymujemy zgłoszenia od kierowców dotyczące niewłaściwego zachowania przez właścicieli psów, co w przypadku nagłego wybiegnięcia psa na jezdnię skutkuje nie tylko śmiercią zwierzęcia, ale również prowadzi do groźnych wypadków, gdy np. kierowcy chcąc ominąć zwierzę wbiegające wprost pod ich pojazd, tracą panowanie nad samochodem. Przypominamy, że w przypadku nadzoru nad zwierzęciem nie chodzi jedynie o fakt, że może ono kogoś zaatakować, ale także o jego własne bezpieczeństwo.

- mówi podkom. Żerański.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×