eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Akcja „Hejt Stop” w Szkole Podstawowej Nr 2 [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 8486
REKLAMA
Posłuchaj

Społeczność Staszicówki postanowiła zawalczyć z mową nienawiści, szerzącą się zarówno w świecie wirtualnym, jak i realnym.

W ramach odbywającego się corocznie programu „Bezpieczne Dni Internetu”, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrołęce we współpracy z Samorządem Szkolnym, wychowawcami oraz pedagogiem szkolnym zorganizowali akcję pod hasłem „Hejt Stop”. Jej celem było przeciwstawianie się fali nienawiści, która w ostatnim czasie przybiera na sile, zwłaszcza w sieci, gdzie zbyt wiele osób czuje się anonimowymi oraz promowanie właściwych postaw opartych na przyjaźni i tolerancji względem drugiego człowieka.

Już przed feriami ogłoszono konkurs, odbywający się w dwóch kategoriach wiekowych. Uczniowie klas IV – VI mieli za zadanie wykonać komiksy. Natomiast uczniowie klas VII – VIII musieli wykonać prezentacje multimedialne o tematyce związanej z profilaktyką i przeciwdziałaniem zagrożeniom płynącym z Internetu, często mającym wpływ na kształtowanie się pewności siebie wśród uczniów. Rozstrzygnięcie nie było łatwym zadaniem. Ostatecznie konkurs rozsądzono na początku marca.
 
W szkole powstała specjalna „Tablica Dobrych Myśli”, która stała się w ostatnim czasie miejscem najchętniej odwiedzanym przez uczniów. Powstała, aby cała społeczność szkolna mogła zamieścić na niej pozdrowienia czy inne miłe słowa skierowane do drugiej osoby. Pani pedagog przygotowała także dekorację mówiącą o niebezpieczeństwach i zagrożeniach w Internecie.
 
Od 12 marca z kolei w szkole zawisły „Darmowe pozytywne Myśli”, które również cieszyły się dużym zainteresowaniem.
 
- W naszej szkole promujemy pozytywne wartości i zależy nam, aby każdy mógł poczuć się wyjątkowy i przypomnieć sobie o tym, że czasami wystarczy odrobina życzliwości okazana drugiemu człowiekowi, która może uczynić ten skrawek ziemi, na której żyjemy, odrobinę lepszym - powiedziała
Anna Smurlik z SP Nr 2 w Ostrołece.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 8486
Kalendarz imprez
sierpień 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
 3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
 24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×