2019-03-13T08:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Akcja „Hejt Stop” w Szkole Podstawowej Nr 2 [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
0
1
1

Społeczność Staszicówki postanowiła zawalczyć z mową nienawiści, szerzącą się zarówno w świecie wirtualnym, jak i realnym.

W ramach odbywającego się corocznie programu „Bezpieczne Dni Internetu”, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrołęce we współpracy z Samorządem Szkolnym, wychowawcami oraz pedagogiem szkolnym zorganizowali akcję pod hasłem „Hejt Stop”. Jej celem było przeciwstawianie się fali nienawiści, która w ostatnim czasie przybiera na sile, zwłaszcza w sieci, gdzie zbyt wiele osób czuje się anonimowymi oraz promowanie właściwych postaw opartych na przyjaźni i tolerancji względem drugiego człowieka.

Już przed feriami ogłoszono konkurs, odbywający się w dwóch kategoriach wiekowych. Uczniowie klas IV – VI mieli za zadanie wykonać komiksy. Natomiast uczniowie klas VII – VIII musieli wykonać prezentacje multimedialne o tematyce związanej z profilaktyką i przeciwdziałaniem zagrożeniom płynącym z Internetu, często mającym wpływ na kształtowanie się pewności siebie wśród uczniów. Rozstrzygnięcie nie było łatwym zadaniem. Ostatecznie konkurs rozsądzono na początku marca.
 
W szkole powstała specjalna „Tablica Dobrych Myśli”, która stała się w ostatnim czasie miejscem najchętniej odwiedzanym przez uczniów. Powstała, aby cała społeczność szkolna mogła zamieścić na niej pozdrowienia czy inne miłe słowa skierowane do drugiej osoby. Pani pedagog przygotowała także dekorację mówiącą o niebezpieczeństwach i zagrożeniach w Internecie.
 
Od 12 marca z kolei w szkole zawisły „Darmowe pozytywne Myśli”, które również cieszyły się dużym zainteresowaniem.
 
- W naszej szkole promujemy pozytywne wartości i zależy nam, aby każdy mógł poczuć się wyjątkowy i przypomnieć sobie o tym, że czasami wystarczy odrobina życzliwości okazana drugiemu człowiekowi, która może uczynić ten skrawek ziemi, na której żyjemy, odrobinę lepszym - powiedziała
Anna Smurlik z SP Nr 2 w Ostrołece.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Barbara, 10:06 13-03-2019,   100%
Piękne wyzwanie . Od Was zależy czy wszyscy będą dobrze czuli się w szkole . Nie pozwólcie na dokuczania , poniżania , zaszczuwania innych  . Niech żle czują się ci co czynią lub chcą czynić zło . Jesteście młodzi , przed wami cały świat , głowa pełna marzeń i na tym się skupcie . Powodzenia .........niech przebywanie w szkole będzie radością a nie katorgą . Wyszukujcie , którym dzieje się krzywda ,pomóżcie im .
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23  24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń