2013-03-28T10:10:00+01:00 eOstroleka.pl
Polska,

"Anatomia upadku" w Parlamencie Europejskim

REKLAMA
Anita Gargas, fot. eOstroleka.pl

Film przedstawia tragiczną katastrofę rządowego samolotu w Smoleńsku, w której zginą m.in. prezydent Lech Kaczyński.

„Przed zbliżającą się trzecią rocznicą katastrofy smoleńskiej, rodziny ofiar wciąż pozostają z dużą ilością niewyjaśnionych pytań. Mam nadzieję, że będzie można dokładnie ustalić to, co wydarzyło się tego tragicznego dnia. - powiedział Martin Callanan, przewodniczący Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim.

„Z każdym kolejnym organizowanym przez nas wydarzeniem dotyczącym katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem obserwujemy coraz większe zainteresowanie.”  – mówił po projekcji „Anatomia Upadku” Ryszard Legutko, przewodniczący delegacji PiS w Parlamencie Europejskim. "Wszystko to, co dzieje się wokół Smoleńska, te kłamstwa, unikanie odpowiedzialności to jest monstrualny skandal, który w żadnym cywilizowanym kraju nie powinien zaistnieć, i który w żadnym cywilizowanym kraju nigdy nie

W Parlamencie Europejskim miała miejsce projekcja filmu „Anatomia Upadku” Anity Gargas. Przed projekcją głos zabrali organizatorzy i twórcy filmu. Natomiast po projekcji odbyła się dyskusja z udziałem autorów filmu i przybyłych

„To kolejny etap walki europosłów Prawa i Sprawiedliwości o prawdę o Smoleńsku na arenie międzynarodowej. Były wysłuchania publiczne, wystawy, były i będą kolejne pokazy filmów dokumentalnych, wystąpienia i interpelacje w Parlamencie Europejskim.” - powiedział współorganizator wydarzenia Ryszard Czarnecki.

Wydarzenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczyła wypełniona sala jak również długa dyskusja między autorami filmu a uczestnikami projekcji. W projekcji wzięło udział ponad 130 osób ze wszystkich instytucji europejskich, m.in. Komisji Europejskiej, Rady Europejskiej i Parlamentu Europejskiego, oraz przedstawiciele korpusu dyplomatycznego.

Egzemplarze filmu w angielskiej wersji językowej trafią wkrótce do wszystkich posłów do Parlamentu Europejskiego, wszystkich Komisarzy, w tym do Przewodniczącego Komisji Europejskiej Jose Barroso, Przewodniczącego Rady Hermana van Rompuya oraz wszystkich ambasad w Brukseli.

Projekcja została organizowana przez Grupę Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, prof. Ryszarda Legutkę i Ryszarda Czarneckiego oraz Gazetę Polską. Film został wyprodukowany przez „Gazetę Polską” i wyreżyserowany przez Anitę Gargas. Przy tworzeniu filmu współpracowali: Rafał Dzięciołowski, Andrzej Hrechorowicz, Anna Sarzyńska i Konrad Falęcki. Producentem dokumentu jest Niezależne Wydawnictwo Polskie; wydawcą jest „Gazeta Polska”.

Źródło: mypis.pl
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31  1  2  3  4 5
 6  7  8  9  10  11  12
 13  14  15  16 17  18  19
 20  21  22  23  24  25  26
 27  28  29  30  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń