Andrzej Kołakowski zaśpiewa w Ostrołęce
fot. eOstroleka.pl Andrzej Kołakowski od wielu lat koncertuje, wykonując swoje piosenki o tematyce historyczno-religijno-społeczno-politycznej, przy akompaniamencie gitary. Pierwszy sukces to II nagroda na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej w Hybrydach (1984), ostatnia ocenzurowana piosenka „Tryptyk rewolucyjny” (1996), „Spotkania Zamkowe w Olsztynie”.
Inspiracją dla twórczości Andrzeja Kołakowskiego są rzeczy, które nie przemijają i są zawsze obecne w życiu człowieka, a więc wiara, nadzieja i miłość. Wszystkie one znajdują odbicie w historii, stąd też ballady historyczne służą nie tylko upamiętnieniu osób i wydarzeń, ale ukazaniu znaczenia tych wielkich wartości w życiu ludzkim.
Nakładem Fundacji Antyk, zostały wydane: kaseta „Kontrrewolucja”, wznowiona w postaci płyty kompaktowej w sierpniu 2009, oraz płyta „Oskarżeni o wierność”, nagrane z towarzyszeniem skrzypka Kazimierza Zagórskiego. Trzecia płyta, zawierająca piosenki Włodzimierza Wysockiego została wydana przez wydawnictwo Antyk w listopadzie 2010.
Zobacz również
„Eugenika” Grzegorza Brauna w Klubie Kina Niezależnego [ZDJĘCIA]
Klub Kina Niezależnego: Filmy Dariusza Srzednickiego [ZDJĘCIA]
Klub Kina Niezależnego: „Dopóki żyję. Opowieść o Węgrzech” i spotkanie z Ewą Stankiewicz [VIDEO]
Nasz wywiad z Jerzym Zalewskim: „Telewizji nie są potrzebni Wyklęci, nie jest potrzebny „Rój”, nie jestem potrzebny ja”
„Historia Roja” i spotkanie z Jerzym Zalewskim w Klubie Kina Niezależnego [VIDEO, ZDJĘCIA]
Nasz wywiad z Grzegorzem Braunem: „Kościół, szkoła, strzelnica - trzy budynki, o których istnienie zadbać powinni polscy patrioci”
„Towarzysz generał idzie na wojnę” i spotkanie z Grzegorzem Braunem [VIDEO, ZDJĘCIA]
Kalendarz imprez
| Pn | Wt | Śr | Cz | Pt | So | Nd |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
29 |
30 | 31 | 1 | 2 | 3 | 4 |



1
2
22