2015-10-21T09:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Arkadiusz Czartoryski o działaniach konkurencyjnej partii: "PSL posuwa się do obrzydliwych ruchów"

REKLAMA
Poseł Arkadiusz Czartoryski (fot. archiwum eOstroleka.pl)
REKLAMA

- To obrzydliwe i nieetyczne działanie - tak poseł Arkadiusz Czartoryski komentuje zarejestrowanie komitetu "Czartoryski - Zjednoczona Prawica"w okręgu nr 46 przy okazji wyborów do senatu. Ostrołęcki parlamentarzysta nie ma nic wspólnego ze wspomnianym komitetem i oskarża o manipulacje wyborcze posła PSL i kandydata tej partii do senatu.

Komitet Wyborczy Wyborców "Czartoryski" Zjednoczona Prawica zarejestrowany został na wybory do senatu 8 września w okręgu nr 46. Kandydatem z ramienia nowo utworzonego komitetu jest Przemysław Kołodziej z Siemianowic Śląskich - technik mechanik nie należący do żadnej partii politycznej, ale też nie mający nic wspólnego z naszym miastem. Kołodziej w walce do senatu zmierzy się z Robertem Mamątowem z Prawa i Sprawiedliwości, Jerzym Strzeleckim z KWW Obywatele do Parlamentu oraz Bartłomiejem Bodio z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Nazwa komitetu "Czartoryski - Zjednoczona Prawica" jest nieprzypadkowa. Nie trudno oprzeć się wrażeniu, że chodzi tu o zmylenie wyborców i odebranie głosów kandydatowi PiS Robertowi Mamątowowi. Wystarczy spojrzeć na władze komitetu - pełnomocnikiem wyborczym jest Robert Łapiński, czyli... zgłoszony w kancelarii sejmu asystent społeczny posła Bartłomieja Bodio. W ubiegłym roku Łapiński startował z list PSL w wyborach samorządowych. Z kolei pełnomocnikiem finansowym jest 24-letni student z Warszawy Bartłomiej Brekiesz. Obecnie siedziba komitetu jest czysto wirtualna a na stronie internetowej tego komitetu widnieje wyłącznie nazwisko Czartoryski

- Jest to celowe działanie, zrobiono tak by wprowadzić wyborców w błąd - mówi poseł PiS w rozmowie z naszym portalem - Doszły mnie słuchy, że wiele osób podpisało listę komitetu, bo myśleli, że jest to mój komitet. Chcą po prostu zwiększyć szanse Bartłomieja Bodio na zwycięstwo w tym okręgu. Poseł Bodio był niegdyś członkiem Ruchu Palikota i jest to metoda typowo Palikociarska. Złożyłem już doniesienie do prokuratury i uważam, że prokuratura powinna zająć się tą sprawą - dodaje.

Obecnie Prokuratura w Ostrołęce wszczęła  postępowanie przekazując sprawę do wyjaśnienia policji. Przesłuchiwani są świadkowie. Chodzi o sprawdzenie podpisów, jakie komitet promowany przez Łapińskiego i Brekiesza zebrał by zarejestrować się w Państwowej Komisji Wyborczej. Może się bowiem okazać, że zbierający podpisy celowo oszukiwali ludzi, którzy myśleli, że podpisują się na liście Arkadiusza Czartoryskiego.

- Dziwię się partii PSL, że musi posuwać się do tak obrzydliwych ruchów - kończy ostrołęcki parlamentarzysta, zapowiadając, że to jeszcze nie koniec jego batalii o dobre imię.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23  24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń