zdjecie 1166
zdjecie 1166
zdjecie 1166
2015-10-21T09:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Arkadiusz Czartoryski o działaniach konkurencyjnej partii: "PSL posuwa się do obrzydliwych ruchów"

REKLAMA
Poseł Arkadiusz Czartoryski (fot. archiwum eOstroleka.pl)Poseł Arkadiusz Czartoryski (fot. archiwum eOstroleka.pl)
REKLAMA

- To obrzydliwe i nieetyczne działanie - tak poseł Arkadiusz Czartoryski komentuje zarejestrowanie komitetu "Czartoryski - Zjednoczona Prawica"w okręgu nr 46 przy okazji wyborów do senatu. Ostrołęcki parlamentarzysta nie ma nic wspólnego ze wspomnianym komitetem i oskarża o manipulacje wyborcze posła PSL i kandydata tej partii do senatu.

Komitet Wyborczy Wyborców "Czartoryski" Zjednoczona Prawica zarejestrowany został na wybory do senatu 8 września w okręgu nr 46. Kandydatem z ramienia nowo utworzonego komitetu jest Przemysław Kołodziej z Siemianowic Śląskich - technik mechanik nie należący do żadnej partii politycznej, ale też nie mający nic wspólnego z naszym miastem. Kołodziej w walce do senatu zmierzy się z Robertem Mamątowem z Prawa i Sprawiedliwości, Jerzym Strzeleckim z KWW Obywatele do Parlamentu oraz Bartłomiejem Bodio z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Nazwa komitetu "Czartoryski - Zjednoczona Prawica" jest nieprzypadkowa. Nie trudno oprzeć się wrażeniu, że chodzi tu o zmylenie wyborców i odebranie głosów kandydatowi PiS Robertowi Mamątowowi. Wystarczy spojrzeć na władze komitetu - pełnomocnikiem wyborczym jest Robert Łapiński, czyli... zgłoszony w kancelarii sejmu asystent społeczny posła Bartłomieja Bodio. W ubiegłym roku Łapiński startował z list PSL w wyborach samorządowych. Z kolei pełnomocnikiem finansowym jest 24-letni student z Warszawy Bartłomiej Brekiesz. Obecnie siedziba komitetu jest czysto wirtualna a na stronie internetowej tego komitetu widnieje wyłącznie nazwisko Czartoryski

- Jest to celowe działanie, zrobiono tak by wprowadzić wyborców w błąd - mówi poseł PiS w rozmowie z naszym portalem - Doszły mnie słuchy, że wiele osób podpisało listę komitetu, bo myśleli, że jest to mój komitet. Chcą po prostu zwiększyć szanse Bartłomieja Bodio na zwycięstwo w tym okręgu. Poseł Bodio był niegdyś członkiem Ruchu Palikota i jest to metoda typowo Palikociarska. Złożyłem już doniesienie do prokuratury i uważam, że prokuratura powinna zająć się tą sprawą - dodaje.

Obecnie Prokuratura w Ostrołęce wszczęła  postępowanie przekazując sprawę do wyjaśnienia policji. Przesłuchiwani są świadkowie. Chodzi o sprawdzenie podpisów, jakie komitet promowany przez Łapińskiego i Brekiesza zebrał by zarejestrować się w Państwowej Komisji Wyborczej. Może się bowiem okazać, że zbierający podpisy celowo oszukiwali ludzi, którzy myśleli, że podpisują się na liście Arkadiusza Czartoryskiego.

- Dziwię się partii PSL, że musi posuwać się do tak obrzydliwych ruchów - kończy ostrołęcki parlamentarzysta, zapowiadając, że to jeszcze nie koniec jego batalii o dobre imię.

REKLAMA
Kalendarz imprez
październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
×