eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Poseł Czartoryski w Telewizji Republika: Szlag mnie trafia, jak... [WIDEO]

REKLAMA
fot. Telewizja Republikafot. Telewizja Republika
REKLAMA

Poseł z Ostrołęki Arkadiusz Czartoryski gościł we wtorkowym programie w Telewizji Republika. "Życie składa się z błędów. Ja zbliżam się do 60-tki, jak cofnę się ostatnie 10 lat swoje, to szlag mnie trafia, jak przypominam sobie swoje błędy" - stwierdził.

W wyborach do Sejmu, które odbyły się 15 października, Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 194 mandaty, KO - 157, Trzecia Droga (Polska 2050 i PSL) - 65, Nowa Lewica - 26 (w sumie te trzy komitety uzyskały 248 mandatów), a Konfederacja - 18.

Nie ma pan trochę niedosytu i tego, że jednak można było pewnych błędów uniknąć? - zapytano Arkadiusza Czartoryskiego w Telewizji Republika.

- Życie składa się z błędów. Ja zbliżam się do 60-tki, jak cofnę się ostatnie 10 lat swoje, to szlag mnie trafia, jak przypominam sobie swoje błędy - stwierdził poseł z Ostrołęki. - Jest wiele rzeczy, które moglibyśmy zrobić lepiej, ale teraz to jest ten moment, żeby uszanować 7 milionów 650 tysięcy głosów, które padło na Prawo i Sprawiedliwość. Sam to odczuwam poprzez sms-y, messengery czy telefony do mnie. Wielu z tych ludzi mówi: co dalej, trzymajcie się, nie można zaprzepaścić wielu pozytywnych rzeczy, które się w Polsce dokonały - powiedział.

Oceniając obecną sytuację polityczną, Czartoryski stwierdził, że "to są takie próby podejmowane przez opozycję inicjatyw, że dla każdego coś dajmy, podzielmy się, poczęstujmy ciasteczkiem, to może łatwiej będzie dogadać się i rządzić".

- Żyjemy w ciekawych czasach, będziemy to obserwowali - zapowiedział poseł. Wskazał też priorytety: - Najważniejsze, żebyśmy zachowali kwestie bezpieczeństwa. Dziś bezpieczeństwo w Europie się pogarsza. W Berlinie na sklepach żydowskich są malowane gwiazdy, w Kopenhadze mamy akcje antyizraelskie z hasłami antysemickimi. Za chwilę będą tysiące ludzi uciekały ze Strefy Gazy.

Źródło: Telewizja Republika
REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×