eOstroleka.pl
Ostrołęka, NA SYGNALE

Awantura w przychodni lekarskiej. Dzielnicowy po służbie „ostudził” emocje agresywnego i wulgarnego 33-latka

REKLAMA
zdjecie 2791
zdjecie 2791
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Do policyjnego aresztu trafił krewki 33-latek, który w jednej z przychodni lekarskich wyzywał kobietę grożąc, że ją zastrzeli. Wulgarnego agresora próbował uspokoić dzielnicowy po służbie, co tylko jeszcze bardziej go rozjuszyło. Mężczyzna uderzył policjanta, za co został obezwładniony.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w jednej z lokalnych przychodni lekarskich. Placówkę odwiedził będący po służbie funkcjonariusz dzielnicowy. Policjant zauważył bardzo agresywnego mężczyznę.

Agresor podszedł pod wejście do gabinetu fizjoterapeutycznego i także tam nie zmienił swojego zachowania, wyzywał on słowami wulgarnymi przebywającą tam kobietę. Groził jej także pozbawieniem życia przy użyciu pistoletu. Po wyjściu z gabinetu zaczął być agresywny do osób oczekujących w kolejce i znajdując się w środku budynku zapalił papierosa. Na takie zachowanie nie mogło być przyzwolenia, dlatego widząc, że agresor się nie uspokaja policjant podszedł do niego się przedstawił i poprosił o spokojne zachowanie i zgaszenie papierosa. Jednak ten na prośbę policjanta zareagował agresją, dlatego funkcjonariusz wezwał na miejsce policyjny patrol. W pewnym momencie mężczyzna uderzył w bark dzielnicowego, czym zmusił do użycia wobec niego środków przymusu bezpośredniego, co przyniosło oczekiwany efekt.

- informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

33-letni mieszkaniec gminy Czarnia kierował groźby karalne zarówno do policjanta dzielnicowego jak i przybyłej na miejsce umundurowanej funkcjonariuszce. Ostatecznie mężczyzna został przetransportowany do ostrołęckiej komendy i osadzony w policyjnym areszcie. Niebawem odpowie on za swoje zachowanie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo te jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2.  

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27  28 dk29 dk30
×