eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, O TYM SIĘ MÓWI

"Będę napier****ł gazem!" - zadyma na manifestacji w Przytułach Starych! Interweniowała policja

REKLAMA
zdjecie 9224
REKLAMA
zdjecie 9224

Mężczyzna, który twierdził, że jest "dziennikarzem społecznym", wszedł w konfrontację z manifestującymi przed więzieniem w Przytułach Starych. "Dostaniesz gazem, odejdź! Dostaniesz paralizatorem, ch**u!" - wykrzykiwał do ludzi, którzy reagowali na jego słowa odnośnie Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Sytuacja była o tyle niebezpieczna, że faktycznie miał on przy sobie paralizator.

W Przytułach Starych odbywają się wiece poparcie dla Macieja Wąsika - polityk PiS trafił tu do więzienia po tym, jak skazano go na 2 lata pozbawienia wolności w tzw. aferze gruntowej. Manifestacje przebiegają zazwyczaj spokojnie, ale wczoraj doszło do awantury.

Z paralizatorem na manifestację. Doszło do awantury

Podczas wczorajszej manifestacji w Przytułach Starych pojawił się mężczyzna w kamizelce i z telefonem, twierdząc, że jest dziennikarzem społecznym. Oznajmił, że przyjechał z interwencją dziennikarską, a przekaz nadawał na żywo na stronę na Facebooku, którą śledzi 147 tys. obserwujących. Transmisja miała dobrą oglądalność, ale sam autor mocno o to zadbał.

Wszedł w tłum manifestujących, a następnie ostrzegał ich, że jeżeli dotkną jego telefonu użyje... środków przymusu bezpośredniego! "Jesteście tutaj nielegalnie" - mówił demonstrantom. - Jesteśmy przed zakładem karnym. Co tutaj się dzieje? Czy to zarejestrowana manifestacja czy robicie tutaj cyrki? - kontynuował mężczyzna.

Kiedy demonstrujący krzyczeli do Macieja Wąsika "Jesteśmy z Tobą", mężczyzna krzyknął: "Ja nie jestem, cieszę się, że siedzisz tam w więzieniu, przestępco". - Przestępca! Wąsik, Kamiński przestępca! - wykrzykiwał, co tylko podburzało zgromadzonych ludzi. W pewnym momencie przybysz z Legionowa (podawał adres policjantom - przyp. red.) wypalił do osoby, która się do niego zbliżała: - Jeszcze raz i będę napier***ł gazem!

"Wyborcy PiS-u, katolicyzm!" - wykrzykiwał dalej mężczyzna, choć manifestujący byli coraz bardziej poirytowani i wyraźnie dawali znać mężczyźnie, by się oddalił. Niektórzy szli za nim, nagrywając go. Jeden z nich rzucił się nawet za nim w pogoń, nie szczędząc przy tym ostrych słów.

"Dostaniesz gazem, odejdź! Dostaniesz paralizatorem, ch**u!" - krzyczał mężczyzna twierdzący, że jest dziennikarzem, po czym spełnił swoje zapowiedzi i użył gazu wobec goniącego go mężczyzny. Na szczęście, nie używał paralizatora, choć... miał go przy sobie!

Podejrzenie wykroczenia

W końcu interweniuje policja, a mężczyzna jest legitymowany i przeszukany. Twierdzi, że został zaatakowany kijem i że grożono mu śmiercią, a on sam jest dziennikarzem i jest w Przytułach Starych z interwencją. Wyraża swoją dezaprobatę wobec osób, które biorą udział w manifestacji.

Na nagraniu widać też polityków: poseł Arkadiusz Czartoryski mówi policjantom o "ataku gazem". Z funkcjonariuszami rozmawia też poseł Małgorzata Gosiewska. Policjant informuje nagrywającego o tym, że ten zakłóca porządek publiczny. Cały czas jest nagrywany, a jego wizerunek jest transmitowany na żywo.

Na koniec mężczyzna został poproszony o wyłączenie telefonu. Policjant informuje mężczyznę o tym, że jest podejrzany o wykroczenie zakłócenia zgromadzenia. Zapytaliśmy rzecznika prasowego, jak skończyła się ta interwencja.

- Wczorajsza interwencja przeprowadzona w Przytułach Starych była związana z użyciem ręcznego miotacza gazu przez jednego z mężczyzn. W jej trakcie nikogo nie zatrzymywano. W wyniku zdarzenia nikt także nie zgłaszał, aby doznał obrażeń ciała. W trakcie interwencji mundurowi starali się uspokoić atmosferę i odizolowali skonfliktowane strony w trosce o ich bezpieczeństwo. Ponadto funkcjonariusze ustalili tożsamość osób, które brały udział w zdarzeniu, przesłuchali świadków, a także zabezpieczyli materiał dowodowy niezbędny do prowadzenia postępowania w sprawie o wykroczenie - mówi nam kom. Tomasz Żerański.

Policja zabezpieczyła m.in. paralizator, jaki posiadał przy sobie mężczyzna.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11  12 dk13  14  15  16  17
dk18  19 dk20  21  22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27  28  29  30  31
×