2021-01-28T18:10:01+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Będzie remont zabytkowego bloku na AWP, ale wcześniej spotkanie z prezydentem w sprawie finansów

REKLAMA
zdjecie 4128
fot. www.ostroleka.plfot. www.ostroleka.pl
REKLAMA
2
0
0

Konieczny jest remont zabytkowego budynku mieszkalnego znajdującego się przy Alei Wojska Polskiego na osiedlu Wojciechowice. To duże przedsięwzięcie, które jeśli będzie realizowane, musi uwzględniać wytyczne konserwatora zabytków. Dotyczą one m.in. kwestii estetyki oraz ujednolicenia stolarki okiennej.

 Jak wynika z ekspertyzy budynku przy AWP wykonanej na zlecenie wspólnoty mieszkaniowej, obiekt kwalifikuje się do remontu.

 W ekspertyzie tej na podstawie wykonanych odkrywek, pomiarów i obliczeń sprawdzających przedstawiono wnioski i zalecenia inwestycyjne. Na ich podstawie opracowano projekt niezbędnych robót budowlanych, aby zapewnić dalsze, bezpieczne użytkowanie budynku oraz w pełni przywrócić walory estetyczne i wartości historyczne zgodnie z wymaganiami postawionymi przez konserwatora zabytku dotyczącymi ujednolicenia stolarki okiennej i drzwiowej oraz prac konserwatorskich odtworzeniowych. Ekspertyza wskazała, iż budynek wymaga renowacji. Zaleca się przystąpienie do planowania remontu budynku ze szczególnym uwzględnieniem wymiany lub naprawy elementów stropowych oraz więźby dachowej.

- czytamy w komunikacie opublikowanym na profilu społecznościowym Miasta Ostrołęki, które jest właściciele części lokali znajdujących się w budynku.

 Gotowy jest już projekt modernizacji uwzględniający wyniki ekspertyzy. Kolejnym krokiem jest decyzja w sprawie finansowania tego przedsięwzięcia. O tym właśnie prezydent Łukasz Kulik chce porozmawiać z mieszkańcami, podczas spotkania, które ma odbyć się 4 lutego w Szkole Podstawowej nr 4 (sala gimnastyczna, godzina 16:15).

 Wspólnota za pośrednictwem administratora (OTBS) ma zamiar ubiegać się o dofinansowanie z wszelkich możliwych programów krajowych oraz unijnych w celu  pozyskania środków w ramach dotacji na ratowanie zabytku i dalszego bezpiecznego użytkowania budynku przy Alei Wojska Polskiego 42 w Ostrołęce.

- czytamy w dalszej części komunikatu.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22  23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×