2013-12-17T09:17:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Bodio w PSL, Kalinowski nieobecny a minister Kosiniak-Kamysz chwali Ostrołękę [ZDJĘCIA, VIDEO]

REKLAMA
Poseł Bartłomiej Bodio, minister Władysław Kosiniak-Kamysz fot. eOstroleka.plPoseł Bartłomiej Bodio, minister Władysław Kosiniak-Kamysz fot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Karty wielkiej rodziny, obwodnica Ostrołęki oraz wstrzymanie budowy elektrowni to tematy poruszone podczas spotkania w biurze europosła Jarosława Kalinowskiego, lidera PSL w regionie ostrołęckim. Sam Kalinowski pomimo wcześniejszych zapowiedzi w spotkaniu nie uczestniczył, byli za to minister Władysław Kosiniak-Kamysz oraz od niedawna w PSL-u – poseł Bartłomiej Bodio.

Spotkanie z dziennikarzami oraz działaczami ludowców z regionu odbyło się w biurze europosła Jarosława Kalinowskiego w poniedziałek, 16 grudnia. Zaczynając konferencje minister pracy i polityki społecznej nawiązał do coraz popularniejszego w całym kraju i z ogromnym powodzeniem funkcjonującego od ubiegłego roku także w Ostrołęce programu tzw. karty wielkiej rodziny. Zdaniem ministra Ostrołęka jest miastem od którego inne samorządy powinny brać przykład przy wprowadzaniu i realizacji programu różnego rodzaju ulg i udogodnień dla rodzin wielodzietnych.

Innym tematem poruszonym podczas spotkania były niekorzystne dla Ostrołęki i regionu rządowe decyzje dotyczące wstrzymania budowy nowego bloku elektrowni oraz braku środków w ministerialnej kasie na budowę obwodnicy miasta czy odbudowy linii kolejowej z Tłuszcza. W każdym z tych przypadków tak minister Kosiniak-Kamysz jak i towarzyszący mu ludowcy deklarowali wspólne działania mające przyczynić się do ponownej weryfikacji rządowych decyzji oraz znalezienia korzystnych dla mieszkańców regionu rozwiązań.

W poniedziałkowym spotkaniu udział wziął także poseł Bartłomiej Bodio – do niedawna działacz Ruchu Palikota, obecnie wspierający sejmowe ławy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Korzystając z okazji spytaliśmy posła Bodio o motywy jego działania związane z odejściem z partii z list której startował w ostatnich wyborach parlamentarnych.

- 13 grudnia mieliśmy rocznice wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Wtedy to po raz pierwszy wystąpiłem przeciwko takiemu dryfowi Ruchu Palikota. Zawsze głosiłem swoje poglądy jasno i otwarcie, byłem za tworzeniem nowych miejsc pracy, wspieraniem społeczności, za poprawą jakości pracy urzędów, za tym, żeby urzędnicy byli dla pomocy a nie kontroli. To wszystko były moje postulaty. Ja zostałem przy swoim, a Ruch Palikota zdryfował w innym kierunku. Kierunku, którego ja nie akceptowałem i czemu dawałem wielokrotnie wyraz w swoich wystąpieniach sejmowych. Przez blisko dziewięć miesięcy byłem posłem niezależnym i był to czas kiedy mogłem wszystko przemyśleć i przepracować. Mój wybór padł na PSL i myślę, że jest to decyzja najlepsza dla naszego regionu, dla moich wyborców. – tak o swojej decyzji o opuszczeniu partii Palikota mówił poseł Bodio.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo ze spotkania z działaczami Polskiego Stronnictwa Ludowego.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×