eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Brak chętnych na dostawę autobusów dla ostrołęckiego MZK

REKLAMA
zdjecie 933
zdjecie 933
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Prezydent Janusz Kotowski unieważnił dwa przetargi na dostawę 10 autobusów (5 elektrycznych i 5 spalinowych) dla Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrołęce. Czy to oznacza koniec marzeń o nowoczesnym taborze dla samorządowego przewoźnika?

Na początku stycznia unieważniono pierwszy z przetargów na dostawę 5 najnowocześniejszych autobusów elektrycznych. W poniedziałek, 29 stycznia taki sam los podzielił drugi z przetargów w ramach, którego do miejskiego przewoźnika trafić miało 5 autobusów o napędzie konwencjonalnym spełniających najwyższe normy emisji spalin. W obu przypadkach uzasadnienie o unieważnieniu były takie same – nie wpłynęła żadna oferta.

Czy to oznacza, że miasto zaprzestaje starań w kierunku unowocześnienia taboru? Nic podobnego. Samorząd będzie musiał w najbliższym czasie powtórzyć postępowanie przetargowe. Zakup autobusów elektrycznych i spalinowych jest bowiem częścią dużego projektu pod nazwą „Ograniczenie emisji zanieczyszczeń powietrza poprzez zrównoważony rozwój mobilności miejskiej na terenie Ostrołęki”, na który samorząd miasta otrzymał dofinansowanie ze środków unijnych.

- Przetargi zostaną ponowione w terminach zgodnych z ustawą o zamówieniach publicznych – mówi Wojciech Dorobiński, rzecznik prasowy ostrołęckiego ratusza.

W ramach tego samego projektu przewidziano także m.in. zakup elektronicznych tablic informacyjnych oraz wymianę wiat przystankowych.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×