2016-11-15T10:56:00+01:00 eOstroleka.pl
Polska,

Brak zarzutów w sprawie fałszywego sklepu outletmedia.net

REKLAMA
REKLAMA
1
1
4

Wracamy do sprawy serwisu internetowego outletmedia.net, który we wrześniu tego roku był na ustach klientów z całej Polski. Zamawiali oni produkty RTV/AGD, a po wpłaceniu pieniędzy nie otrzymywali towaru. Okazuje się, że w tej sprawie nikt nie usłyszał jeszcze zarzutów. Poszkodowanych mogą być setki, w tym mieszkaniec Ostrołęki.

Przypomnijmy, sklep internetowy pod adresem outletmedia.net miał w swojej ofercie sprzęt RTV i AGD, ceny produktów były atrakcyjne, ale nie wzbudzające nadmiernych podejrzeń. Strona internetowa wyglądała na profesjonalną i była wysoko notowana w przeglądarkach internetowych, dzięki czemu gdy poszukiwaliśmy danego sprzętu, szybko trafialiśmy na biznes prowadzony przez Bogusława G.

Pozornie wyglądało na to, że wszystko jest w porządku. Sklep miał mieć swoją siedzibę przy ul. Helskiej 7 w Sopocie, a po kontakcie telefonicznym dało się porozmawiać z "właścicielem". Kontakt urywał się dopiero po wpłaceniu pieniędzy za produkt. Koniec końców, sklep zniknął z internetu, a poszkodowani zaczęli zgłaszać się na policję. Sytuację taką odnotowano również w Ostrołęce, oszukany został mężczyzna, który stracił 680 zł za zamówioną lodówkę.

Poszkodowani rozpoczęli internetową mobilizację i chcą dochodzić swoich praw. Na jednym z popularnych portali, na którym wystawia się opinie poszczególnym firmom, pod działalnością outletmedia.net wciąż pojawiają się nowe komentarze. Ostatnie dotyczą domniemanego przekazania sprawy do Sopotu, gdzie prowadzone miałoby być postępowanie zbiorowe. Policja z Sopotu dementuje jednak te informacje.

- W Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Sopocie prowadzone jest jedno postępowanie w sprawie oszustwa na szkodę czterech osób. Nie prowadzimy tzw. zbiorówki, każde postępowanie jest prowadzone zgodnie z właściwością miejscową. Sprawę z ramienia prokuratury nadzoruje prokurator Prokuratury Rejonowej w Sopocie Justyna Szkutnik, na ta chwilę nikt w tej sprawie nie usłyszał zarzutów - mówi asp. Karina Kamińska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.

Z nieoficjalnych informacji wynika, iż firma outletmedia.net mogła być założona na tzw. "słupa". Jeżeli tak było naprawdę, ustalenie prawdziwych sprawców oszustwa może być naprawdę trudne. Poszkodowani wciąż jednak mają nadzieję na pozytywne zakończenie tej sprawy, choć ich frustracja narasta z każdym miesiącem oczekiwania na wynik śledztwa.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×