2022-05-11T14:27:00+02:00 eOstroleka.pl
Region, NA SYGNALE

Brutalne zabójstwo? Zatrzymano 57-latka podejrzanego o dokonanie zbrodni [WIDEO]

REKLAMA
fot. gov.plfot. gov.pl
REKLAMA

W jednym z domów przy ulicy Białostockiej w Wyszkowie znaleziono zwłoki dwóch kobiet. W budynku doszło wcześniej do pożaru, ale ślady zabezpieczone na miejscu zdarzenia świadczyły o tym, że obie kobiety mogły zostać zamordowane. O zbrodnię podejrzewano 57-letniego byłego męża jednej z ofiar. Dzień wcześniej odbyła się ich rozprawa rozwodowa. Dziś przed południem podejrzany o dokonanie podwójnego zabójstwa został zatrzymany w okolicach Wyszkowa.

We wtorek 10 maja po pożarze w jednym z domów jednorodzinnych przy ul. Białostockiej w Wyszkowie znaleziono zwłoki dwóch kobiet w wieki 58 i 83 lat. Mundurowi pod nadzorem prokuratora prowadzili czynności wyjaśniające w tej sprawie. Pod uwagę brano m.in. wątek podwójnego zabójstwa. Miały o tym świadczyć obrażenia, jakie śledczy ujawnili na ciałach obu ofiar.

zdjecie 300

Do zadań zostali wytypowani najlepsi policjanci z Wyszkowa oraz Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Śledczy przesłuchali kilkanaście osób, zabezpieczono monitoringi, a na miejscu zdarzenia zabezpieczono ślady. Wstępne czynności wskazywały, że związek ze zdarzeniem może mieć mąż młodszej kobiety, dlatego rozpoczęto poszukiwania 57-latka, w których brało udział kilkudziesięciu policjantów, w tym specjalna grupa poszukiwawcza. Wykorzystany również został policyjny helikopter oraz drony. W poszukiwaniach policjantów wspierali strażacy.

- mówi komisarz Damian Wroczyński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.

Dziś około godziny 11:00 w trakcie sprawdzania lasu w okolicy miejscowości Leszczydół policjanci namierzyli miejsce, gdzie miał ukrywać się 57-letni mężczyzna. Na widok policjantów wybiegł on z kryjówki uzbrojony w nóż i zaczął uciekać.

Funkcjonariusze ruszyli w pościg i wezwali uciekiniera do zatrzymania się, a następnie oddali strzał ostrzegawczy. Wtedy mężczyzna odwrócił się i próbował zaatakować nożem policjantów. Funkcjonariusze oddali kolejny strzał w kierunku mężczyzny, a następnie obezwładnili go. 57-latek został ranny w nogę. Policjanci udzielili mu pomocy przedmedycznej i wezwali na miejsce służby ratunkowe. Mężczyzna przytomny, w asyście policjantów został przewieziony do szpitala.

- dodaje kom. Wroczyński.

Bezpośrednio po zdarzeniu na jaw wyszło, że dzień dzień wcześniej (w poniedziałek, 9 maja) odbyła się rozprawa rozwodowa obojga pięćdziesięciolatków, a wobec 57-latka prowadzone było postępowanie o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad kobietą.

Nad sprawą cały czas pracują wyszkowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wyszkowie.

Źródło: eOstroleka.pl/KPP w Wyszkowie
REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 490
Kalendarz imprez
wrzesień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
Dzisiaj:
Koncerty
Imprezy, Bale, Dancingi
Wydarzenia
Sport
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×