eOstroleka.pl
Region,

Budżet Obywatelski Mazowsza na ostatniej prostej

REKLAMA
zdjecie 1171
zdjecie 1171
REKLAMA

To już ostatni dzwonek, aby zagłosować na najciekawsze projekty w drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Do tej pory swój głos oddało ponad 21,5 tys. mieszkańców Mazowsza, w tym 1,2 tys. z podregionu ostrołęckiego. Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, mają czas do 10 października. – Warto z tej szansy skorzystać i wspólnie zadecydować o tym, jak zmieni się nasze najbliższe otoczenie – podkreśla marszałek województwa Adam Struzik.

Ponad 21,5 tys. osób zagłosowało w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Największą frekwencję zanotował podregion płocki, z którego zagłosowało już ponad 4,3 tys. mieszkańców. Za nim plasuje się Warszawa (ponad 3,3 tys.), podregiony warszawski wschodni i zachodni (po ponad 2,6 tys.) i radomski (ponad 2,3 tys.).

Oddać głos można do 10 października. – Trzeba się spieszyć, bo zostało zaledwie kilka dni na wybór projektów. Głosując na przedsięwzięcia z naszej okolicy, rozwijamy ją i zmieniamy na lepsze, dlatego gorąco zachęcam do oddawania głosów – zaznacza Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa.

Do głosowania zakwalifikowanych zostało aż 114 projektów. Do wyboru jest 29 projektów ogólnowojewódzkich oraz 6 w podregionie ostrołęckim. Są to:

1. Poprawa bezpieczeństwa na terenie Miasta Przasnysz poprzez doświetlenie przejść dla pieszych w ciągu dróg wojewódzkich (505 000 zł);

2. Zakup 2 ambulansów dla Meditrans Ostrołęka (1 000 000 zł);

3. Wpływ mamy, więc o siebie i o innych dbamy (105 580 zł) – projekt zakłada realizację szeregu działań związanych z promocją zdrowego trybu życia bez używania substancji psychoaktywnych, profilaktyką uzależnień oraz promocją zdrowia psychicznego, aktywności fizycznej jak również działań związanych ze zwalczaniem skutków epidemii COVID-19;

4. Letnia szkoła archeologii – szukamy skarbów na północnym pograniczu Mazowsza (49 750 zł) – projekt ma zadanie zwiększyć zainteresowanie najdawniejszą historią lokalną na terenach pogranicznych Mazowsza, a jednocześnie zachęcić młode pokolenie do poszukiwań wiedzy historycznej na temat miejsca, w którym się wychowało;

5. Festiwal Kultury Ludowej Mazowsza – warsztaty i publikacja (50 000 zł) – projekt zakłada organizację warsztatów podczas regionalnego przeglądu kultury ludowej Mazowsza;

6. „Przystanek Relacje” – program wychowawczo-profilaktyczny dla dzieci i młodzieży podregionu ostrołęckiego (200 000 zł) – zajęcia edukacji pozaformalnej dla dzieci i młodzieży, ukierunkowane na budowanie relacji i odbudowywanie więzi społecznych zaburzonych w konsekwencji pandemii COVID-19.

Jak oddać głos w Budżecie Obywatelskim Mazowsza?

Głosować można do 10 października na stronie bom.mazovia.pl. Każdy mieszkaniec Mazowsza może oddać dwa głosy – jeden na projekt ogólnowojewódzki i jeden na podregionalny. W imieniu osoby niepełnoletniej głos oddaje opiekun prawny. Głosować można za pośrednictwem platformy internetowej z telefonu lub komputera. Osoby nieposiadające telefonów lub komputerów mogą oddać głos w siedzibie urzędu marszałkowskiego i w jego delegaturach. Projekty wybrane przez mieszkańców zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w 2022 r. Na ten cel władze regionu zarezerwowały 25 mln zł.

 

Pełną listę projektów zakwalifikowanych do głosowania można znaleźć na stronie internetowej:

projekty ogólnowojewódzkie:

https://bom.mazovia.pl/projekty?nr=&nazwa=&kategoria=&rodzaj=1&status=do-glosowania&dzielnica=

projekty podregionalne:

https://bom.mazovia.pl/projekty?nr=&nazwa=&kategoria=&rodzaj=2&status=do-glosowania&dzielnica=

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×