eOstroleka.pl
Polska,

Bulwersujący wyrok sądu ws. TV Trwam

REKLAMA
zdjecie 8667
zdjecie 8667
fot. sxc.hu fot. sxc.hu
REKLAMA

Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił skargę fundacji Lux Veritatis na decyzję KRRiT, odmawiającą przyznania miejsca na multipleksie Telewizji Trwam. Wyrok zapadł niejednogłośnie.

Uczestników trwającej około 6 godzin rozprawy zdziwiło zachowanie sędziego Zbigniewa Rudnickiego, który przed udaniem się na naradę przed ogłoszeniem wyroku mówił m.in., że nie będzie to orzeczenie przeciwko komuś i żeby nie wietrzyć w nim spisków.

- Przed 20-minutową przerwą padły takie dziwne zdania, że „tu nie chodzi o szukanie teorii spiskowych”, „tu nie chodzi o rzucanie komuś kłód pod nogi”, albo „ sąd odcina się od tego szumu medialnego, społecznego, czy tego co się dzieje w przestrzeni społecznej”, jakby sąd chciał się usprawiedliwić i przygotować nas na to, że ten wyrok będzie niekorzystny. Ale po 20-minutowej przerwie, wyrok a później uzasadnienie wyglądało, jakby było już wcześniej przygotowane, bo co najważniejsze, to co najbardziej zdumiewające i najbardziej bulwersujące moim zdaniem, jest to, że sąd nie odniósł się do tych wielu szczegółowych kwestii, które podnosiła strona skarżąca, czyli mecenas fundacji Lux Veritatis - relacjonuje Jan Pospieszalski dla portalu wPolityce.pl

Uzasadnienie wyroku było mętne i sprzeczne. Z jednej strony sąd wskazał na kwestie finansowe jako główną przyczynę nieprzyznania TV Trwam miejsca na multipleksie. Z drugiej - nie dopuścił jako dowodu analizy porównującej kondycję finansową Fundacji Lux Veritatis i sytuację czterech innych podmiotów, które otrzymały miejsca na multipleksie.

Sędzia podkreślił np., że za fundacją przemawia jej długoletnia działalność i wysokość posiadanych przez Lux Veritatis środków, ale - jak stwierdził - problemem jest źródło tych środków, czyli zbierane przez fundację datki, których wysokość jest trudna do prognozowania.

Po ogłoszeniu wyroku Lidia Kochanowicz, dyrektor finansowy Lux Veritatis, zapowiedziała złożenie skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego.


[źródło: Niezależna.pl / wPolityce.pl]

Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×