2019-02-01T09:57:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Były wiceprezydent stracił pracę w ostrołęckiej elektrowni

REKLAMA
Grzegorz Płocha, fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
13
9
49

Grzegorz Płocha, miejski radny a wcześniej wiceprezydent i jeden z najbliższych współpracowników byłego prezydenta Janusza Kotowskiego, stracił pracę w Energa Elektrownie Ostrołęka.

 
Po przegranych przez Janusza Kotowskiego, kandydata Prawa i Sprawiedliwości w ubiegłorocznych wyborach samorządowych, z pracą w ratuszu pożegnać musiał się także jeden z jego najbliższych współpracowników – ówczesny wiceprezydent Grzegorz Płocha. Długo jednak bezrobotny nie był. Niemal od razu przeszedł do spółki Skarbu Państwa – Energa Elektrownie Ostrołęka. Znalazł on zatrudnienie w nowo powstałym departamencie – Biuro Obsługi Zarządu. Płocha został w nim dyrektorem.
 
Kilka dni temu dotarły do nas informacje o tym, że były wiceprezydent stracił intratne stanowisko. Nowo powstały departament, w którym pracował Płocha zniknął ze strony internetowej ostrołęckiej elektrowni równie szybko jak został na niej umieszczony. O potwierdzenie tych informacji poprosiliśmy rzecznika prasowego spółki.
 
- Pan Grzegorz Płocha nie jest zatrudniony w Spółce Energa Elektrownie Ostrołęka S.A. – tak brzmiała odpowiedź zespołu Biura Prasowego Grupy Energa. Odpowiedzi na powody, dla których został zwolniony nie otrzymaliśmy.
 
Wcześniej, jeszcze jako wiceprezydent zasłynął m.in. z kolosalnych zarobków. Jego pensja była znacznie większa niż zarobki samego prezydenta Ostrołęki a także przewyższała pobory wiceprezydentów Wrocławia czy Gdańska – miast kilkakrotnie większych od Ostrołęki. Więcej na ten temat przeczytacie w jednym z naszych artykułów - Czy to nie przesada?! Wiceprezydent i sekretarz w Ostrołęce zarabiają jak... w Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu!
 
 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 10:05 01-02-2019,   69%
Samo zatrudnienie Pana Płochy w Enerdze  to sprawa dla prokuratury.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:46 01-02-2019,   72%
Zawiedli szeregowi działacze, ale PiS jako całość stanął na wysokości zadania. Nie wiedzę żadnej innej partii, w której coś takiego by nie przeszło.
odpowiedz   •   oceń :  
~Marek Kulikowski, 13:37 01-02-2019,   45%
Nie wiem skąd eOstrołęka ma informacje o tym, że za odwołaniem stoją władze PiS i ich niezadowolenie z zatrudnienia lokalnego w końcu samorządowca w firmie zarządzanej z Gdańska. To w Gdańsku zapadają wszystkie decyzje kadrowe ZEO.  Problem może leżeć gdzie indziej,  a mianowicie w zmianach w Ministerstwie Energii w Warszawie gdzie dziś wymieniono dwóch waźnych dyrektorów departamentów i być może jednego wiceministra. Nie wiadomo jak długo utrzyma się sam minister. Bez niego możemy zapomnieć o budowie naszej elektrowni... Niestet z Ostrołęki widać tylko cienki naskórek podejmowanych decyzji. Może zwolnienia u nas są ,,wietrzeniem magazynów,, i likwidacją kłopotliwych decyzji personalnych podejmowanych wcześniej.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:22 01-02-2019,   67%
Faktycznie, powinien być zatrudniony na wyższym stanowisku.
odpowiedz   •   oceń :  
~Marek Kulikowski, 11:27 02-02-2019,   43%
Utrata pracy w ostrołęckiej elektrowni przez pana Płochę jest maleńkim odpryskiem tego co dzieje się w Energa SA w Gdańsku. W ciągu dwóch ostatnich miesięcy doszło tam do kadrowego trzęsienia ziemi i z funkcjami prezesów i wiceprezesów pożegnało się wielu z najważniejszych spółek firmy.  Doszło do wielu zmian w radach nadzorczych. Stanowiska utracili prezesi i wiceprezesi Energa Obrót SA, Energa Oświetlenie SA, Energa Wytwarzanie SA, spółce EOB PGK1 , spółce Energa Logistyka ,  Zarządu Energi SA ds. Operacyjnych , Korporacyjnych, Finansowych, Zarządu Energi Centrum Usług Wspólnych . , Zarządu Energi Kogeneracji ...
Teraz nie dziwi kompletna cisza dotycząca budowy nowej elektrowni. Czy nowe władze będą miały ochotę na realizacje planów panów Tchórzewskiego, Czartoryskiego i Mamątowa? Rozpoczęcie budowy miało wiązać się z finansowaniem z podwyżek cen prądu , których PiS się przestraszył i w roku wyborczym ich nie wprowadzi.  Jeśli dochodzą  zmiany kadrowe w samym Ministerstwie Energii i wymiana na ludzi Premiera Morawieckiego niechętnego idei elektrowni w Ostrołęce będącej w przyszłości finansową studnią bez dna to los naszej nowej inwestycji jest bardziej niż niepewny.
Niekończące się komentarze lokalnych entuzjastów budowy elektrowni są zwykłym pluciem pod wiatr z których nic innego nie wynika.
odpowiedz   •   oceń :  
~kk, 20:55 02-02-2019,   100%
to  ty  kowalski
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:10 01-02-2019,   84%
Myślę że Wyborcy PiS przyglądają się uważnie temu wszystkiemu w naszym kraju
odpowiedz   •   oceń :  
~Marek Kulikowski, 10:34 01-02-2019,   45%
Jak to dobrze, że ktoś myśli :)
A ja myślę, że to pierwszy krok Energi do innych innych zwolnień w firmie związanych z brakiem finansowania nowej elektrowni. Mineło ponad trzy miesiące od symbolicznego wbicia szpadla w kurpiowski piasek i ogłoszenia rozpoczęcia budowy i nastała głucha cisza. Minister nabrał wody w usta, banki mające finansować budowę pochowały się pod swoje biurka , Premier ma inne zmartwienia i nie będzie zawracał sobie głowy jakąś Ostrołęką na skraju cywilizowanego świata... Gdybyście byli szefem banku utopilibyście grube miliardy w budowę czegoś co będzie z założenia przynosiło ponad siedemset milionów straty rocznie?  Po taśmach z tego tygodnia nikt z PiSu, Energii, Enei, czy innego ministerstwa nie wymusi na Banku Gospodarstwa Krajowego pożyczki na naszą elektrownię. Prezes banku byłby samobójcą! Obawiam się, że wielkie złote sny naszych lokalnych polityków ktoś brutalnie przerwał. Panowie pora wstawać!  Jest  szósta!
odpowiedz   •   oceń :  
~Abc, 10:38 01-02-2019,   60%
@~Marek Kulikowski Może Elektrownia Widmo go przyjmie do zarządzania piachem
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:47 01-02-2019,   54%
@~Marek Kulikowski Czytaj mniej wyborczej, bo to ma mózg szkodzi.
odpowiedz   •   oceń :  
~brexit, 11:51 01-02-2019,   69%
Ale pod jednym wszakże warunkiem.Trzeba go najpierw posiadać.
odpowiedz   •   oceń :  
~Marek Kulikowski, 12:20 01-02-2019,   44%
@~brexit Brexit
Bardzo mądra obserwacja . A może teraz Pekao SA sfinansuje naszą elektrownię? W końcu PiS ma bliskie kontakty i w chwili zaprzestania kredytowania K Tower pojawiły się wolne środki na coś równie wielkiego. Nazwać naszą elektrownię imieniem brata Prezesa i  inwestycja ruszy z kopyta. W końcu może być u nas jak w zaprzyjaźnionej Ameryce. Wiesz ile zapór i elektrowni nosi imię Hoovera?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:34 01-02-2019,   69%
@~Marek Kulikowski Co ty *****lisz? Chcesz przeliczać bezpieczeństwo na pieniądze?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:35 01-02-2019,   60%
@~Marek Kulikowski Zresztą i tak trzeba być nieźle z****nym, by mieszkając w Ostrołęce być przeciwko budowie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:45 01-02-2019,   40%
Czy ja jestem przeciwny budowie elektrowni? Nie. Czy jestem przeciw budowie elektrowni węglowej? Tak.  Skoro sam minister mówi o tym, że musimy odejść od spalania węgla to dlaczego musimy być miejscem gdzie powstanie ostatnia elektrownia opalana węglem akurat u nas?
odpowiedz   •   oceń :  
~Marek Kulikowski, 13:41 01-02-2019,   30%
Zamiast kogoś obrażać poczytaj branżowy portal Wysokie Napięcie a dowiesz się co o sensowności budowy naszej elektrowni sądzą specjaliści którzy znają się na energetyce.
odpowiedz   •   oceń :  
~Marek Kulikowski, 13:44 01-02-2019,   0%
@~Marek Kulikowski Miało być do gościa z 11,47
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:20 01-02-2019,   19%
Ty pewnie czytasz ,,prasę,, rydzyka? To się czuje!!
odpowiedz   •   oceń :  
~brexit, 22:11 01-02-2019,   88%
@~Marek Kulikowski Ty chyba jesteś humanistą.Dla węgla,ropy i gazu póki co nie ma alternatywy.A OZE ( odnawialne źródła energii), tego czego na pewno nie zagwarantują to zmniejszenia emisji CO2. W warunkach geograficznych Polski nie ma żadnej opcji, żeby uzyskiwać energię z wiatru, paneli,elektrowni wodnych-nie w ilości, która cokolwiek może zmienić. I koszty OZE są horrendalne. W nieskończoność nie da się w technice utrzymać prymatu ideologii nad twardymi danymi.
I prędzej czy później UE będzie musiała porzucić zupełnie absurdalną utopię, czyli energię z OZE. Tak naprawdę to OZE to kolejny podatek, którym zachodnie oligarchie obciążają własne społeczeństwa. OZE służy tylko i wyłącznie skorumpowanym "elitom".
Dane za 2017 rok pokazują ,że  emisje ze spalania paliw kopalnych wzrosły o 1,7 proc. Okazuje się, że to nie był wyjątek. W 2018 roku tempo jeszcze bardziej przyspieszyło, do ok. 2 proc. Dane z 2017 roku pochodzą z  "Global Carbon Budget 2017". Przygotowany przez 76 naukowców z 57 instytucji raport.
Te dane mówią jedno.Przyrost emisji jest skorelowany ze wzrostem PKB.Pomimo tego ,że coraz więcej energii jest uzyskiwane z OZE , to emisja CO2 zamiast w związku z tym spadać to rośnie.Więc OZE wcale nie powodują zmniejszanie emisji CO2, jeżeli już to minimalne.
UE celowo zaburza rynek energii, aby kliki przestępcze, czyli oligarchia z krajów starej unii , mogła wyzyskiwać szarych obywateli,poprzez nałożenie  podatku na emisję CO2.Zapłacą za to najbiedniejsi.
Szabesgoje z PiS wprowadzili na rok ( tylko 2019) prawo , które obniża akcyzę na energię i bodajże opłatę przesyłową.
W ten sposób ogłupiają tak zwane bydło podatkowe , czyli jakieś 70 % społeczeństwa
Już tak przy okazji. To procentowe poparcie  dla PiS pokazuje poziom ogłupienia Polaków, a poziom poparcia dla PO poziom łajdactwa.Te dane niestety nie nastrajają optymistycznie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Marek Kulikowski, 08:36 02-02-2019,   34%
@~brexit Brexit
Gdybyś był myślącym humanistą, tobyś wiedział, że pięćset lat temu wszyscy ludzie wierzyli , że ziemia jest płaska. Sto trzydzieści  lat temu nie było alternatywy dla konnych bryczek i największym problemem dla miast takich jak Londyn czy Paryż było zbieranie końskiego łajna. Wielu naukowców patrzyło na to z przerażeniem brnąc codziennie  po kostki w tym co pozostawiały wszechobecne konie. Wszyscy oświetlali domy świecami i lampami naftowymi a potrzeby załatwiali w wychodku zbitym z desek lub wśród jałowców tak jak na Kurpiach. Wtedy takie Brexity jak ty w szmatławych bulwarówkach krzyczały o końcu świata i o tym, że wkrótce zaleje nas wszechobecne g ówno a elektryczne lampy są wymysłem szatana. Moi dziadkowie z przerażeniem obserwowali pierwsze samoloty i nie mogli uwieżyć, że istnieje coś takiego jak radio.
Twierdzenie w 2019 roku, że nie ma alternatyw dla węgla i ropy jest czymš takim samym jak wiara w płaską ziemię. Życzę powodzenia i dobrej soboty, tylko nie wsiadaj do auta bo schowany w nim koń może powtórnie kopnąć cię w głowę.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:49 02-02-2019,   75%
@~Marek Kulikowski "Redakcja Wall Street Journal nie przebiera w słowach. Jej zdaniem Niemcy prowadzą „najgłupszą politykę energetyczną na świecie”, bo po porzuceniu atomu zamierzają zrezygnować z węgla.

– Po tym jak zmarnowali niezliczone miliardy euro na odnawialne źródła energii i zanotowały jedne z najwyższych cen energii dla gospodarstw domowych i biznesu w Europie, Berlin obiecuje też zabić jedyne godne zaufania źródło energii, które zostało Niemcom – pisze zespół redakcyjny WSJ o rekomendacji komisji węglowej, która planuje wycofać kraj z węgla najpóźniej do 2038 roku. Tymczasem węgiel brunatny odpowiada za 40 procent energii wytwarzanej w tym kraju.

Po tym jak kanclerz Angela Merkel wycofała kraj z atomu po katastrofie w japońskiej Fukushimie, odwrót od węgla nie pomoże – przekonują redaktorzy. – Niemcy będą prawdopodobnie importować energię z węgla z Polski i Czech – przekonuje Karen Pittel z think tanki IFO z Monachium przywoływana przez WSJ. Dziennik przypomina, że odwrót od węgla będzie wymagał wydania około 40 mld euro na rekompensaty z tytułu przedwczesnego zamknięcia elektrowni węglowych."

Obyśmy my ich nie naśladowali.
odpowiedz   •   oceń :  
~Syrenka, 10:13 01-02-2019,   73%
Och nie! Co teraz pocznie cały zespół owego Biura Obsługi Zarządu, którego pan P. był dyrektorem? Jak żyć, jak pracować bez dyrektora? Chociaż, w sumie... ktoś tam w ogóle pracuje? Czy to było biuro jednoosobowe, sam sobie sterem, wędkarzem i rybą?
odpowiedz   •   oceń :  
~A, 10:22 01-02-2019,   63%
Taki mądry to z pewnością założy własna działalność gospodarczą? Buhaha buhaha
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:21 01-02-2019,   39%
@~A może znowu będzie ludzi woził, jakieś taxi czy coś
odpowiedz   •   oceń :  
~Ewa, 10:24 01-02-2019,   55%
Czyste lata PRL....a przeciwko temu były strajki w latach 1980 a tu proszę jak partyjniacy szaleją .Kto to zatrzyma ?
odpowiedz   •   oceń :  
~karol, 10:32 01-02-2019,   74%
Do polityki nie idzie się dla pieniędzy .
odpowiedz   •   oceń :  
~Goldstein, 14:45 01-02-2019,   50%
@~karol Takie jest założenie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Hvyvyb, 20:14 01-02-2019,   40%
@~karol Tylko z potrzeby serca ???? Buuuuaaahhhaaaahaaa
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:35 01-02-2019,   66%
Zawód dyrektor bo do żadnej innej pracy nie nadaje się mało elokwentny, niekompetentny,  z byłego kierowcy w WDI awans na dyrektora, chciwy na kasę, niech wyjaśni dlaczego jego żona korzystała z bezpłatnych pobytów w sanatoriach w ramach MOPRU, przecież takie bezpłatne sanatoria przysługują osobom o niskich dochodach a on chyba do takich nie należał, chociaż ciągle było mu mało i narzekał
odpowiedz   •   oceń :  
~Gogus, 10:40 01-02-2019,   69%
Przyjdzie czas aby wszystko wyjaśnić. Będzie się działo. Wreszcie
odpowiedz   •   oceń :  
~y, 10:56 01-02-2019,   50%
????????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:56 01-02-2019,   48%
Nie znasz człowieka to się nie wypowiadaj. O jego chorej żonie tym bardziej.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:37 01-02-2019,   50%
Każdy ma prawo się wypowiadać, a jak się nie podoba to nie zaglądaj
odpowiedz   •   oceń :  
~szok, 10:52 01-02-2019,   58%
o jaka szkoda
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:25 01-02-2019,   67%
Nie przeżywajcie , przez tyle lat odłożył sobie,że nam się w głowach nie mieści.My natomiast dalej na bezrobotnych lub prace jakieś tam dorywcze za marne grosze o których nawet nie wspomnę i tak to wygląda.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:50 01-02-2019,   53%
Jakie masz umiejętności? Czułbyś się na siłach zorganizować budowę mostu?
odpowiedz   •   oceń :  
~Brzydal, 12:00 01-02-2019,   60%
Oświeć nas proszę budowę którego mostu organizował powyższy vice od spraw socjalnych?
odpowiedz   •   oceń :  
~normalny, 11:58 01-02-2019,   64%
Zawsze miałem jedno marzenie , aby ci z cieplych posadek mogli sprawdzić sie w biznesie . Dla mnie jak zaplaci podatki niech zatrudnia dużo ludzi i zarabia jak najwiecej  tylko sam a nie napanstwowej czyli naszej posadce  i  ja nie bedę zazdrościl napewno
Nikt przy zdrowych zmysław nie będzie budował tej elektrowni  a więc i praca  tam musi się skończyć
Ludzie muszą się obudzić i pomyśleć , napewno nie wszyscy  ale może choć część Osobiście nie mam nic do nikogo tylko  patrzeć na to co sie dzieje    , tak mocno boli bezsilność
odpowiedz   •   oceń :  
~normalny jeszcze, 12:24 01-02-2019,   80%
Jeszcze jedno ,pisałem uważam tez ,że największym błędem każdej partii jest polityka kadrowa Brak odpowiednio wykształconych ludzi , brak doswiadczenia i to poddawanie sie polityce zamiast szacunku dla rozsądku i rozumu
Mądrzy ludzie w najlepszym wypadku są izolowani , albo wmawia się im , że są głupi . To praktyka ogólnie stosowana
Widać to np dziś u Kulika  Wywal panie prezydent wszystkich  , dacie radę sami z ;;kaszaną;; Macie wielu ludzi , pelne teczki CV i lizusów , ktorzy za posadę będa was chwalić  , tylko decyzja  takiego nowego dyrektora bez doswiadczenia  obarczona jest tak wielkim ryzykiem ,że skutki was wbiją w grunt  . Poprzednicy też tak postępowali więc to nic nowego
A może zróbmy test dla tych nowopowołanych dyrektorów i czlonków rad nadzorczych
Ja go ulożę ( jestem wykształcony i kompetentny )  --- tylko tematy które powinne być im znane  i zobaczymy zakres wiedzy tych generałów  administracji
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:02 01-02-2019,   80%
@~normalny jeszcze Świetny pomysł. Trzeba tak zrobić!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:26 01-02-2019,   78%
@~normalny jeszcze Bardzo dobry pomyśl, JESTEM  ZA.
odpowiedz   •   oceń :  
~Ewa, 16:31 01-02-2019,   88%
@~normalny jeszcze Tak narzekano na PRL a jak szybko przejęto te złe ich kadrowe obyczaje .Teraz to już i kierowników  a UM nazywają ich dyrektorami wymieniają pod politykę danej partii, To jest karygodne .Wyobrażacie sobie przełożonego ,który w wielu przypadkach nie wie o co chodzi w  danym wydziale i co niektórzy do końca nie wiedzą .  I tak wiedza w naszym kraju zatrzymuje się w większości na poziomie referenta , inspektora .Zapewne w prywatnych firmach jest inna polityka kadrowa . Niekompetentny szef -desant to nie ma nic gorszego -to bardzo demoralizuje .
odpowiedz   •   oceń :  
~brexit, 22:28 01-02-2019,   84%
@~normalny jeszcze Nie chcę pisać tu elaboratu.Polityka kadrowa to nie jest błąd żadnej partii. To znany mechanizm. Narzucony przez zagranicznych mocodawców.Jak znasz historię to przypomnij sobie  o sytuacji przed zaborami w Polsce.
Jest dokładnie to samo. To się nazywa korupcja systemowa.Bardzo wyraźnie widać ten mechanizm w Grecji.Jest praktycznie identyczny.
I skończy się podobnie.Nikt nigdy nie dawał gwarancji ,że Polska będzie istnieć. Jeżeli nie będziemy w stanie płacić odsetek od zadłużenia- na zwrot długu nie ma co liczyć- to zagraniczne ośrodki, które poprzez swoją agenturę po1989 roku rządzą Polską, nie będą miały powodu, aby państwo takie jak Polska istniało.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:28 03-02-2019,   100%
@~Ewa Ty kadrowa PRL - CHCIAŁEM CI POWIEDZIEĆ, ŻE W CZASACH PRL-u TACY FACHOWCY JAKICH ZATRUDNIAŁ pis TO PRZESUWALI BELE  W STORZE LUB BYLI KIEROWCAMI, SEKRETARKAMI i.t.p. WIĘC NIE WYCIERAJ SOBIE BUZI /nie wiem czy ładnej/ PRL-em. A JAK TERAZ CGCESZ AWANSOWAĆ TO W PORĘ ZAPISZ SIĘ DO WŁAŚCIWEJ PARTII. I KARIERA GOTOWA.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:29 01-02-2019,   60%
Odprawa będzie?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gdańsk, 13:22 01-02-2019,   47%
Nie sprawdził się u Nas to może Galanek PRZYGARNIE ???
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:46 01-02-2019,   72%
Oj tam, pojdzie do OlszewaBorek
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:23 01-02-2019,   59%
Masz gościu rację. Tam skończy się jego kariera.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:37 01-02-2019,   58%
a Twoja gdzie i kiedy sie skonczy?
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23  24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń