eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Co łączy Szkołę Podstawową w Kadzidle z "Darem Młodzieży"? [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 5661
fot. archiwum szkołyfot. archiwum szkoły
REKLAMA
zdjecie 5661
Posłuchaj
Niewiele już osób pamięta co łączy Szkołę Podstawową w Kadzidle z "Darem Młodzieży".

W roku szkolnym 1981/82 Szkoła Podstawowa w Kadzidle przystąpiła do konkurs pod hasłem „Od „Sołdka” do „Daru Młodzieży”” ogłoszonego przez redakcję gazety „Świat Młodych”. Już w czerwcu wiadomym było, iż dzięki kultywowaniu w szkole tradycji regionalnych przebrnęli przez pierwszy etap konkursu i zakwalifikowali się do dalszych eliminacji prowadząc zespołowo. W nagrodę 5 osobowa grupa uczniów ze szkoły wyjechała do Gdyni, aby tam zwiedzić „Dar Pomorza”- największy polski żaglowiec.

19 czerwca 1982r. na  nabrzeżu portowym w Gdyni odbyła się wielka aukcja wyrobów przekazanych na konkurs. Uzyskane w ten  sposób fundusze przekazane zostały na budowę nowej jednostki żaglowej, czyli „Daru Młodzieży”. Zajęła się tym grupa uczniów Szkoły Podstawowej z Kadzidła, która zawiozła ze sobą wyroby ludowe regionu Kurpiowszczyzny podbijając tym serca (i kieszenie) zwiedzających i kupujących.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
 29 dk30  1  2  3  4  5
×