zdjecie 1647
zdjecie 1647
2016-12-23T11:24:39+01:00 eOstroleka.pl
Polska,

Co zrobić ze znalezionym portfelem? Dokładnie to!

REKLAMA
Uczciwi znalazcy i szczęśliwy pan Vołodymyr (fot. KMP Zielona Góra)Uczciwi znalazcy i szczęśliwy pan Vołodymyr (fot. KMP Zielona Góra)
REKLAMA
0
0
1

Dokładnie to co gimnazjalistka i uczeń technikum z Zielonej Góry, którzy na jednej z ulic odnaleźli portfel z pieniędzmi i dokumentami należący do obywatela Ukrainy. Pan Volodymyr nie posiadał się z radości gdy dowiedział się, że odzyska miesięczną pensję, którą trzymał w zgubionym portfelu.

Dwa tygodnie temu do Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze przyszedł 18-letni Piotr i poinformował, że wspólnie z koleżanką znalazł na jednej z ulic portfel z pieniędzmi i dokumentami, należący prawdopodobnie do jakiegoś obcokrajowca. Policjanci przyjęli portfel i ustalili, że należy on do obywatela Ukrainy. Okazało się, że mężczyzna pracuje w Świebodzinie, a mieszka w jednym z zielonogórskich hoteli.

- Gdy policjanci dotarli do obywatela Ukrainy, ten był bardzo zaskoczony odnalezieniem portfela z dokumentami. Łamaną polszczyzną opowiedział policjantom, że pogodził się już z utratą pieniędzy, które na Ukrainie stanowiły równowartość miesięcznej pensji, tym większe jest jego zaskoczenie i radość. Pan Volodymyr, gdy dowiedział się, że portfel znaleźli nastolatkowie poprosił o spotkanie z nimi,  bo chciał im osobiście podziękować i wyrazić swoją wdzięczność - informuje nadkom. Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Do spotkanie doszło w czwartek 22 grudnia w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Uczciwymi znalazcami okazali się Maja Dachtera, uczennica Gimnazjum nr 6 w Zielonej Górze i Piotr Wnęk, uczeń Zespołu Szkół Elektronicznych i Samochodowych w Zielonej Górze. Gdy policjanci zapytali czy nie chcieli zatrzymać pieniędzy, młodzi ludzie odpowiedzieli, że gdyby ich coś takiego spotkało, to chcieliby, żeby znalazca zwrócił pieniądze. Policjanci postanowili zawiadomić obydwie szkoły, aby nauczyciele wiedzieli, że mogą być dumni ze swoich wychowanków.

Wzór do naśladowania? Jak najbardziej!

REKLAMA
zdjecie 1647

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×