eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, NA SYGNALE

Czołowe zderzenie mercedesa ze skodą. Trzy osoby w szpitalu [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 7426
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
zdjecie 7426
Posłuchaj

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło w czwartek, 12 lutego, na trasie łączącej miejscowości Wejdo i Łyse. W wyniku czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych trzy osoby odniosły obrażenia i zostały przetransportowane do szpitala.

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do służb ratunkowych o poranku. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kluczową rolę w zdarzeniu mogły odegrać trudne warunki atmosferyczne oraz niedostosowanie prędkości do stanu nawierzchni.

Kierujący mercedesem 24-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, jadąc w kierunku miejscowości Łyse, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Samochód zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do czołowego zderzenia z jadącą z naprzeciwka skodą.

– informuje nadkomisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Skodą podróżowały dwie osoby: 48-letnia kobieta (mieszkanka powiatu łomżyńskiego) oraz 49-letni pasażer. Wszyscy uczestnicy wypadku – zarówno kierowca mercedesa, jak i osoby podróżujące skodą – wymagali natychmiastowej pomocy medycznej. Zostali zabrani do szpitala.

Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia sprawdzili stan trzeźwości kierujących. Badanie alkomatem wykazało, że zarówno 24-latek, jak i 48-letnia kobieta byli trzeźwi.

Do wypadku doszło w godzinach porannych, tuż po nocnych przymrozkach. W takich warunkach na asfalcie często tworzy się tzw. czarny lód – cienka, niemal niewidoczna warstwa zamarzniętej wilgoci, która drastycznie zmniejsza przyczepność kół.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Zaloguj się, by komentować
Dominik Kędzierski, 21:31 12-02-2026,   -

Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny o kontakt, przekażę przydatne informacje,   Dominik tel. 783 903 941

 
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Kalendarz imprez
luty 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20  21 dk22
dk23  24  25 dk26  27 dk28  1
×