2018-02-07T19:09:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Czy zmiana w zarządzie Energi SA wpłynie na decyzję o budowie elektrowni w Ostrołęce?

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. Energa/Krzysztof Jurga
REKLAMA
0
0
13

Po tym jak z funkcją prezesa Energa SA pożegnał się Daniel Obajtek a stery spółki powierzono tymczasowo Alicji Klimiuk, w mediach pojawiły się liczne spekulacje na temat dalszych losów planowanej budowy nowego bloku elektrowni C w Ostrołęce. Wśród opinii były i takie, które przyszłości tej jakże ważnej dla naszego miasta i regionu inwestycji nie wróżyły najlepiej. Sprawdzamy u źródeł, co dalej z ostrołęcką elektrownią.

Przypomnijmy, z dniem 6 lutego Daniel Obajtek rozpoczął pracę na stanowisku prezesa największej polskiej spółki paliwowej – PKN Orlen. Dzień wcześniej pożegnał się on ze spółką Energa SA gdzie także pełnił funkcję prezesa zarządu. Od wczoraj stery spółki objęła tymczasowo Alicja Klimiuk, która wcześniej była odpowiedzialna w zarządzie spółki za inwestycje.

W mediach rozgorzała dyskusja na temat m.in. dalszych poczynań spółki związanych z planami budowy nowej elektrowni w Ostrołęce. Specjaliści z branży uważali, że odejście Obajtka, który gorąco bronił projektu budowy i wielokrotnie opowiadał się za jego realizacją, może nieco oddalić ostateczną decyzję lub nawet ją przekreślić. Nowy prezes, ktokolwiek nim nie zostanie, zanim podejmie ostateczną decyzję, będzie musiał szczegółowo zapoznać się z projektem, a to z klei może przeciągnąć decyzję o kolejne miesiące.

Z pytaniami o przyszłość nowej ostrołęckiej elektrowni zwróciliśmy się do zarządu spółki. W odpowiedzi od rzecznika prasowego otrzymaliśmy zapewnienie, że projekt „Ostrołęka C” przebiega obecnie zgodnie z harmonogramem i nie jest zagrożony.

- Zmiana na stanowisku prezesa Zarządu Energa SA nie wpływa na plany inwestycyjne Grupy Energa dotyczące także budowy elektrowni w Ostrołęce. P.o. prezesa Energi Alicja Klimiuk była dotychczas i jest odpowiedzialna w Zarządzie za inwestycje. Obecnie trwa procedura przetargowa na wyłonienie wykonawcy budowy elektrowni C w Ostrołęce. Postępowanie prowadzi spółka celowa Elektrownia Ostrołęka SA. Ten etap realizacji planu przebiega zgodnie z założeniami. Komisja przetargowa działa zgodnie harmonogramem, ocenia oferty. Spodziewamy się, że w I kwartale, zgodnie z zapowiedziami, poznamy wynik przetargu – poinformował nas Janusz Wikowski z biura prasowego Energa SA.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×