zdjecie 5794
zdjecie 5794
2016-03-31T12:17:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Dariusz Bralski po raz drugi obroniony przez Radę Miasta

REKLAMA
REKLAMA

Ostrołęcka Spółdzielnia Mieszkaniowa po raz kolejny wystąpiła do Rady Miasta z wnioskiem dotyczącym pracy radnego Dariusza Bralskiego. Radni nie wyrazili zgody na zmianę pracy i płacy Bralskiego w OSM. Głosowaniu nad tym punktem obrad Rady Miasta towarzyszyła burzliwa dyskusja.

Sam radny Dariusz Bralski nie był obecny podczas obrad, przebywa on obecnie na zwolnieniu lekarskim. W jego obronie dość odważnymi słowami stanął za to były przewodniczący Rady Miasta Dariusz Maciak.

-  Warto zauważyć, że rozwój kariery pana Darka Bralskiego w ostatnich latach przyspieszył i to znacznie. Jest on wieloletnim pracownikiem ostrołęckiej spółdzielni, stykającym się z problematyką pracy w spółdzielni. Obronił pracę licencjacką i magisterską. Nasz kolega jest świetnym fachowcem - mówił Maciak. Wtórowała mu radna Grażyna Sosnowska. - Proponuje mu się w sposób upokarzający taki etap, w którym on nie wykorzysta swoich umiejętności i wiedzy - dodała.

Niekonsekwencję w działaniach OSM zauważył radny Michał Skowroński. Jak stwierdził, obecnie spółdzielnia uważa, że potencjalna zmiana stanowiska pracy nie ma nic wspólnego z pracą radnego, a wcześniej twierdzili, iż jest to atut w przypadku wniosku o powołanie Bralskiego na wiceprezesa OSM. Radna Ewa Żebrowska-Rosak podkreśliła z kolei, iż Dariusz Bralski postawił na osobisty rozwój i za to należy go docenić. Pochwał w kierunku nieobecnego Bralskiego nie kierował jedynie opozycyjny radny Łukasz Kulik.

-  To mieszkańcy spółdzielni wybrali radnego Bralskiego i po kilku latach podziękowali mu za działalność, która okazała się niewystarczająca. Radny nie został wyrzucony, lecz został odwołany. Mieszkańcy mają prawo decydować o tym, że ktoś nie będzie w zarządzie spółdzielni. Spółdzielnia widzi dla niego pracę, ale zachęcam do refleksji nad tym co zostało przesłane w uzasadnieniu spółdzielni - stwierdził Kulik.

W odpowiedzi radna Grażyna Sosnowska stwierdziła, iż jest zbulwersowana wypowiedziami Kulika. Dyskusję zakończył przewodniczący Rady Miasta Jerzy Grabowski. - Trochę jest nieelegancko, żebyśmy pewne sprawy rozpatrywali bez kolegi Bralskiego. Widzę bezradność ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, występują po raz kolejny w tej sprawie. My jako rada miasta wyraziliśmy już opinię w tej sprawie - stwierdził.

Ostatecznie radni zagłosowali za nie udzielaniem zgody na zmianę pracy radnemu Bralskiemu w Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Przeciwko takiemu rozwiązaniu głosowało 15 radnych, za zmianą był jedynie radny Łukasz Kulik. To już drugi wniosek OSM, który przepadł w głosowaniu radnych. Poprzedni poddano pod głosowanie 5 sierpnia 2015 roku - przeczytasz o tym w naszym serwisie.

REKLAMA
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×