zdjecie 6062
zdjecie 6062
2016-02-06T12:51:38+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Radny Bralski zatrzymał wandala niszczącego budynek przy Hallera

REKLAMA
Radny Bralski zatrzymał wandala niszczącego budynek przy Hallera, fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Miejski radny, Dariusz Bralski zatrzymał około 30-letniego wandala niszczącego budynek przy ulicy Hallera w Ostrołęce. Mężczyzna twierdził, że zahaczył skrzydłem o parapet i groził radnemu, że spali jego samochód.

Do zdarzenia doszło w środę, 3 lutego. W lokalu handlowo-uslugowym przy ulicy Hallera radny Dariusz Bralski załatwiał swoje sprawy związane z ubezpieczeniem samochodu. W pewnym momencie usłyszał niepokojący hałas i wybiegł z budynku. Na zewnątrz stał około 30-letni mężczyzna i usiłował wyrwać blaszany parapet.

- Zapytałem się go co robi a on odpowiedział, że zahaczył skrzydłem – relacjonuje całe zajście radny Bralski.

Gdy Bralski próbował powstrzymać wandala, ten rzucił się do ucieczki. Nie udało mu się to jednak, bo radny okazał się szybszy i ostatecznie zatrzymał uciekiniera. Właścicielka zniszczonego lokalu zawiadomiła policję. Okazało się, że mężczyzna, który „skrzydłem” usiłował wyrwać parapet jest doskonale znany ostrołęckiej policji. Kilka tygodni wcześniej próbował podpalić jeden z lokali gastronomicznych w centrum miasta. Podczas zatrzymania odgrażał się radnemu oraz poszkodowanej kobiecie, że spali im auta i domy.

Wartość wyrządzonych przez wandala szkód oszacowano na około 300 złotych. Poszkodowana kobieta podziękowała radnemu i teraz wnioskuje do prezydenta Ostrołęki o przyznanie mu nagrody.
„Bardzo proszę o nagrodzenie Dariusza Bralskiego za jego odwagę, szybką reakcję oraz zdecydowane działanie. Oprócz niego nikt nie przyszedł mi z pomocą, a sprawca, który został przekazany policji był bardzo agresywny i niebezpieczny. Radny Dariusz Bralski jest przykładem dla innych obywateli Ostrołęki” - pisze poszkodowana Magdalena Długołęcka w piśmie skierowanym do władz miasta.

- Każdy powinien zareagować, gdy innej osobie dzieje się jakaś krzywda. Uważam, że to nasz obywatelski obowiązek – mówi radny Bralski.

To nie jedyny bohaterski wyczyn radnego. Kilka lat temu zatrzymał pijanego sprawcę kolizji, który po zderzeniu z autem należącym do Bralskiego usiłował uciec z miejsca.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1  2  3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
×