zdjecie 7501
zdjecie 7501
zdjecie 7501
2015-10-21T21:57:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Dawid Jackiewicz, europoseł PiS: „Pod naszymi rządami elektrownia w Ostrołęce na pewno powstanie” [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Skandaliczna, zdaniem polityków Prawa i Sprawiedliwości decyzja państwowej spółki Energa wstrzymania budowy elektrowni w Ostrołęce była głównym tematem konferencji odbywającej się dziś w Stacji Segregacji Odpadów Komunalnych przy ulicy Turskiego.

W spotkaniu z przedstawicielami lokalnych mediów udział wzięli poseł Arkadiusz Czartoryski oraz eurodeputowany z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Dawid Jackiewicz – były wiceminister Skarbu Państwa w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Obaj parlamentarzyści zgodnie przyznali, że decyzja wstrzymania w 2012 roku budowy nowego bloku elektrowni C w Ostrołęce nie tylko w drastyczny sposób wpływa na rozwój gospodarczy regionu ale także niesie za sobą negatywne konsekwencje w dziedzinie bezpieczeństwa energetycznego regionu i całego kraju.

- Z decyzji koncernu Energa o porzuceniu budowy w Ostrołęce elektrowni uczyniliśmy jeden z najważniejszych priorytetów naszego programu wyborczego. Uważamy, że to ogromna krzywda, która została wyrządzona nie tylko Ostrołęce, ale też całej polskiej energetyce. Z tą inwestycją wiążą się miejsca pracy, pieniądze, które przyszły by do Ostrołęki – mówił podczas briefingu prasowego poseł Czartoryski.

O budowie w Ostrołęce elektrowni węglowej i jej znaczeniu w całym krajowym systemie energetycznym mówił także europoseł, Dawid Jackiewicz.

- Władze naszego kraju przez ostatnie 8 lat bardzo mocno zaniedbywały inwestycje w energetykę opartą na węglu w tym także budowę elektrowni w Ostrołęce, uważając, że są to projekty stracone już na starcie z punktu widzenia polityki europejskiej. Zaniechano walki o nasze polskie sprawy na arenie międzynarodowej w sytuacji gdy inne silne gospodarki jak choćby Niemiec każdego dnia toczą batalię o kwestie dla nich najważniejsze. Nie rozumiem dlaczego poddano się bez walki, dlaczego zrezygnowano z budowy elektrowni w Ostrołęce, dlaczego przez kilka lat blokowano elektrownię w Opolu, dlaczego zawieszono na chwilę realizację świetnego projektu jakim jest budowa jedenastego bloku w Turowie, dlaczego nie uczyniono nic, żeby wspomóc wydobywanie gazu łupkowego w Polsce. To świadczy o słabości i braku wizji tego rządu – mówił podczas konferencji Dawid Jackiewicz.

Briefing prasowy z udziałem parlamentarzystów towarzyszył zorganizowanej w SSOK-u konferencji naukowej na temat związany z energetyką w gospodarce odpadami komunalnymi. Jako prelegenci wystąpili mi.ni. Tomasz Styś z Instytutu Sobieskiego oraz specjaliści z branży zajmującej się problematyką zagadnień energetycznych i gospodarki odpadami komunalnymi.

Konferencję, w której uczestniczyli także przedstawiciele samorządu miasta oraz uczniowie z klas o profilu ekologicznym zorganizowało Ostrołęckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

REKLAMA
zdjecie 7501
Materiał filmowy 1 :
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×