2015-10-21T21:57:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Dawid Jackiewicz, europoseł PiS: „Pod naszymi rządami elektrownia w Ostrołęce na pewno powstanie” [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 2866
zdjecie 2866
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Skandaliczna, zdaniem polityków Prawa i Sprawiedliwości decyzja państwowej spółki Energa wstrzymania budowy elektrowni w Ostrołęce była głównym tematem konferencji odbywającej się dziś w Stacji Segregacji Odpadów Komunalnych przy ulicy Turskiego.

W spotkaniu z przedstawicielami lokalnych mediów udział wzięli poseł Arkadiusz Czartoryski oraz eurodeputowany z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Dawid Jackiewicz – były wiceminister Skarbu Państwa w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Obaj parlamentarzyści zgodnie przyznali, że decyzja wstrzymania w 2012 roku budowy nowego bloku elektrowni C w Ostrołęce nie tylko w drastyczny sposób wpływa na rozwój gospodarczy regionu ale także niesie za sobą negatywne konsekwencje w dziedzinie bezpieczeństwa energetycznego regionu i całego kraju.

- Z decyzji koncernu Energa o porzuceniu budowy w Ostrołęce elektrowni uczyniliśmy jeden z najważniejszych priorytetów naszego programu wyborczego. Uważamy, że to ogromna krzywda, która została wyrządzona nie tylko Ostrołęce, ale też całej polskiej energetyce. Z tą inwestycją wiążą się miejsca pracy, pieniądze, które przyszły by do Ostrołęki – mówił podczas briefingu prasowego poseł Czartoryski.

O budowie w Ostrołęce elektrowni węglowej i jej znaczeniu w całym krajowym systemie energetycznym mówił także europoseł, Dawid Jackiewicz.

- Władze naszego kraju przez ostatnie 8 lat bardzo mocno zaniedbywały inwestycje w energetykę opartą na węglu w tym także budowę elektrowni w Ostrołęce, uważając, że są to projekty stracone już na starcie z punktu widzenia polityki europejskiej. Zaniechano walki o nasze polskie sprawy na arenie międzynarodowej w sytuacji gdy inne silne gospodarki jak choćby Niemiec każdego dnia toczą batalię o kwestie dla nich najważniejsze. Nie rozumiem dlaczego poddano się bez walki, dlaczego zrezygnowano z budowy elektrowni w Ostrołęce, dlaczego przez kilka lat blokowano elektrownię w Opolu, dlaczego zawieszono na chwilę realizację świetnego projektu jakim jest budowa jedenastego bloku w Turowie, dlaczego nie uczyniono nic, żeby wspomóc wydobywanie gazu łupkowego w Polsce. To świadczy o słabości i braku wizji tego rządu – mówił podczas konferencji Dawid Jackiewicz.

Briefing prasowy z udziałem parlamentarzystów towarzyszył zorganizowanej w SSOK-u konferencji naukowej na temat związany z energetyką w gospodarce odpadami komunalnymi. Jako prelegenci wystąpili mi.ni. Tomasz Styś z Instytutu Sobieskiego oraz specjaliści z branży zajmującej się problematyką zagadnień energetycznych i gospodarki odpadami komunalnymi.

Konferencję, w której uczestniczyli także przedstawiciele samorządu miasta oraz uczniowie z klas o profilu ekologicznym zorganizowało Ostrołęckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :
Kalendarz imprez
styczeń 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 dk1
 2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
dk30 dk31  1  2  3  4  5
×