2015-10-12T23:10:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Kaczyński: „W Ostrołęce powinna powstać elektrownia” [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Podczas dzisiejszej wizyty w Ostrołęce Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości zadeklarował, że po wygranych wyborach rząd wróci do eksploracji kopalni węgla, które jest największym gwarantem polskiej niezależności energetycznej. Zapowiedział także, że wstrzymana w 2012 roku budowa nowego bloku elektrowni będzie kontynuowana.

Jarosław Kaczyński spotkał się z przedstawicielami lokalnych i ogólnopolskich mediów w symbolicznym dla mieszkańców Ostrołęki miejscu – w pobliżu porzuconego w 2012 roku terenu budowy nowego bloku elektrowni. Prezesowi PiS podczas kilkunastominutowego briefingu prasowego towarzyszyli m.in. senator Robert Mamątow, posłowie: Arkadiusz Czartoryski, Krystyna Pawłowicz oraz Marek Zagóski a także prezydent Ostrołęki, Janusz Kotowski. Na spotkanie przybyli także lokalni działacze PiS-u, przedstawiciele młodzieżówki oraz sympatycy górującej w wyborczych sondażach partii.

Głównymi tematami poruszonymi podczas dzisiejszej wizyty prezesa Kaczyńskiego w Ostrołęce były kwestie bezpieczeństwa energetycznego regionu oraz całej Polski oraz kopalnie węglowe, które to, zdaniem Kaczyńskiego, są jedynym, pewnym gwarantem polskiego bezpieczeństwa i niezależności energetycznej.

- Musimy mieć węgiel i elektrownie węglowe. Musimy także pamiętać, że naszym celem jest rozwój, a zużycie energii elektrycznej na jednego mieszkańca w bogatych i rozwiniętych krajach jest dwukrotnie większe niż w Polsce. Tak więc będziemy musieli bardzo rozbudować naszą energetykę, po to aby ta daj Boże już za kilkanaście lat wysoko rzeczywiście rozwinięta Polska mogła zaspokoić swoje potrzeby energetyczne. Zaspokojenie potrzeb energetycznych to także kwestia rozłożenia sił energetycznych w kraju. I tu, w Ostrołęce, zgodnie z tym co jest, ale zgodnie także z projektami odnoszącymi się do tej części Polski, taka elektrownia powinna istnieć. Tutaj powinna w tej chwili kończyć się budowa. Mam nadzieję, że przyjdzie taki czas, kiedy się rozpocznie, z wielkim opóźnieniem, ale na to nie mieliśmy wpływu, i przyjdzie taki czas kiedy się ta budowa skończy – mówił podczas wizyty w Ostrołęce Jarosław Kaczyński, prezes PiS.

W programie krótkiej wizyty prezesa Kaczyńskiego w Ostrołęce było także zwiedzanie powstającego w budynku po byłym areszcie Muzeum Żołnierzy Wyklętych.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  1  2