zdjecie 907
zdjecie 907
2015-07-20T19:38:17+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Spotkanie informacyjne NowoczesnaPL w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA

W poniedziałek 20 lipca w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Ostrołęce odbyło się spotkanie informacyjne, organizowane przez nową siłę na polskiej scenie politycznej - NowoczesnaPL. W prezentacji najważniejszych założeń programowych stowarzyszenia uczestniczyło 21 osób.

Stowarzyszenie NowoczesnaPL, założone przez znanego ekonomistę Ryszarda Petru, od kilku tygodni organizuje tego typu spotkania na terenie całego kraju. Ostrołęckie zgromadzenie poprowadził koordynator NowoczesnaPL na powiaty ostrołęcki i ostrowski - Dariusz Tomala. Gościem specjalnym była dr Magdalena Daniel - ordynator Oddziału Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach, a jednocześnie koordynator Nowoczesna PL w okręgu siedleckim.

- Jesteśmy inicjatywą ludzi, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w pozytywnych zmianach w naszym kraju. Ideą stowarzyszenia jest społeczeństwo nowoczesne i otwarte, rozwijające się w oparciu o innowacyjną przedsiębiorczość, żyjące w dobrze zarządzanym i funkcjonującym kraju. Chcemy społeczeństwa otwartego na Europę i świat, wykształconego zgodnie z wyzwaniami nowoczesności - mówił Dariusz Tomala.

Zaprezentowano również najważniejsze założenia programowe NowoczesnaPL, wśród których były naprawienie i unowocześnienie Polski, zniesienie finansowania partii politycznych z budżetu państwa, wprowadzenie 18% podatku linowego VAT oraz zmiana w finansowaniu kultury. W tym ostatnim przypadku stowarzyszenie proponuje przekazanie na ten cel 1% z podatku CIT. Działacze NowoczesnejPL zakładają także reformę szkolnictwa poprzez wdrożenie narodowego programu nauki języka angielskiego, nauki programowania komputerowego oraz zwiększenie ilości szkół zawodowych.

- Nie każdy musi mieć maturę. Jeżeli taki uczeń, który ma problemy z nauką poszedłby do szkoły zawodowej i nauczył się tam fachu, w którym byłby genialny to on byłby zadowolony, przynosiłby także pożytek społeczeństwu. Należy odbudować pozycję szkół zawodowych - stwierdziła dr Magdalena Daniel.

Wiele punktów programowych NowoczesnejPL jest dopiero w fazie tworzenia, dlatego organizatorzy nie mogli zaprezentować wszystkich z nich. Kilkunastu ciekawych ostrołęczan mogło jednak poznać podstawowe założenia, warto dodać, że aktywnie uczestniczyli oni w dyskusjach i wymieniali poglądy. Czy wpłynie to na ich preferencje polityczne? Czas pokaże, wybory do parlamentu odbędą się 25 października i wtedy poznamy ostateczną odpowiedź na to pytanie.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×