zdjecie 8434
zdjecie 8434
2016-02-23T11:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Debata społeczna o bezpieczeństwie w gminie Olszewo-Borki

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA

W Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Olszewie-Borkach odbyła się debata społeczna „Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa”. Debatę zorganizowali Stanisław Szcześniak Komendant Miejski Policji w Ostrołęce i Krzysztof Szewczyk Wójt Gminy Olszewo-Borki.

W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy gminy Olszewo-Borki oraz Stanisław Kubeł Starosta Ostrołęcki, Grzegorz Pragacz z-ca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce, Mirosław Augustyniak radny Województwa Mazowieckiego, dyrektorzy szkół i instytucji gminnych oraz samorządowcy z gminy i powiatu.

Komendant Miejski Policji przedstawił policyjne statystyki wykroczeń na terenie gminy Olszewo-Borki i powiatu ostrołęckiego. Po prezentacji rozpoczęła się dyskusja, w której poruszone następujące tematy: bezpieczeństwa na drogach publicznych (szybka jazda, brak ścieżek rowerowych, nieoznakowani piesi), włamań do domów, bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, zaśmiecania ulic i chodników oraz zabezpieczenia przeciwpożarowego.

Najwięcej emocji wzbudził temat zagrożeń związanych z szybką jazdą po drogach na terenie gminy, w szczególności na drogach powiatowych relacji Olszewo-Borki–Działyń-Skrzypek oraz Nowa Wieś-Przystań-Olszewka, drogach krajowych nr 61 oraz nr 53. Poprawa stanu dróg stwarza pokusę szybkiej jazdy, stąd wniosek do policji i władz samorządowych o nagłaśnianie tego problemu i apelowanie o rozsądek i rozwagę użytkowników dróg. Zgłoszono konieczność obecności patroli policji drogowej w Olszewie-Borkach, poruszono tematy bezpieczeństwa pieszych na pasach oraz przechodzenia przez jezdnię w niedozwolonych miejscach.

Debata miała na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań mieszkańców w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Udało się to osiągnąć dzięki ożywionej dyskusji i wymianie informacji o istniejących zagrożeniach między policją, władzami samorządowymi a społecznością lokalną.

Debaty przeprowadzane na terenie powiatu ostrołęckiego staną się podstawą do stworzenia tzw. map zagrożeń bezpieczeństwa na terenach gmin powiatu ostrołęckiego oraz miasta Ostrołęki
Najważniejsze przesłanie z debaty to poczucie bezpieczeństwa w miejscu swojego zamieszkania, które wielokrotnie podkreślali mieszkańcy w swoich wypowiedziach.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4  5  6 dk7
dk8  9  10  11  12  13  14
dk15  16  17  18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27  28
dk29  30  31  1  2  3  4
×