2016-02-10T14:15:27+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Olszewo-Borki: Najpierw pogryzienie, teraz debata o bezpieczeństwie

REKLAMA
W tej szkole w Olszewie-Borkach doszło do pozgryzienia sześciolatkiW tej szkole w Olszewie-Borkach doszło do pozgryzienia sześciolatki
REKLAMA

Fakt, Polska The Times, Super Express, Gazeta Wyborcza, Express Ilustrowany, TVN i TVP - to tylko niektóre z mediów ogólnopolskich, które po naszej publikacji zainteresowały się sprawą sześciolatki pogryzionej w oddziale przedszkolnym w Olszewie-Borkach. Tymczasem, wójt Krzysztof Szewczyk organizuje konferencję poświęconą... bezpieczeństwu.

O sprawie pogryzienia sześcioletniej Patrycji zrobiło się głośno po publikacji naszego artykułu w czwartek 4 lutego. Przypomnijmy, 29 stycznia sześcioletnia Patrycja została dotkliwie pogryziona przez kolegę z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Olszewie-Borkach k. Ostrołęki. Dziewczynka odniosła duże obrażenia - straciła fragment palca, a mimo to personel placówki pozwolił by wróciła do domu autobusem. O wspomnianym fakcie poinformowała  nas zbulwersowana siostra dziewczynki. Swoją wersję przedstawiła także mama Patrycji. Historia poruszyła pracowników naszej redakcji, dlatego zdecydowaliśmy się pomóc rodzinie poszkodowanej Patrycji. Mama dziewczynki może dzięki temu liczyć na profesjonalną pomoc prawną. Mecenas Michał Chomentowski złożył do Urzędu Gminy Olszewo-Borki wniosek o zadośćuczynienie w wysokości 100 tysięcy złotych.

zdjecie 300
Sprawa szybko trafiła do mediów ogólnopolskich. Już dzień po publikacji naszego tekstu w Ostrołęce i Olszewie-Borkach gościli reporterzy TVN i TVN 24. Nie zabrakło także publikacji prasowych w największych polskich dziennikach - Fakcie i Super Expressie. Faktem pogryzienia w oddziale przedszkolnym żyła cała Polska. Obecnie sprawa przycichła, w szkole przeprowadzana jest kontrola, a pełnomocnik poszkodowanej w spokoju działa nad kolejnymi krokami prawnymi. Wójt gminy Olszewo-Borki Krzysztof Szewczyk wystosował jednak ostatnio zaproszenie na konferencję. Dotyczyć będzie ona - nomen omen - bezpieczeństwa.

Konferencja odbędzie się pod hasłem „Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa”. Debata odbędzie się 17 lutego 2016 r. o godz. 16:00. w Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Olszewo-Borkach, ul. Dojazdowa 14 a.

- Podczas debaty omówione zostaną zagadnienia związane z bezpieczeństwem na terenie gminy Olszewo-Borki. Wśród poruszonych tematów będą m.in. tworzenie mapy zagrożeń, zjawisko przemocy w rodzinie, zagrożenia narkomanią oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Debata będzie miała charakter otwarty, każda zainteresowana osoba będzie mogła zadać pytanie organizatorom oraz wskazać ewentualne propozycje, które wpłyną na bezpieczeństwo na terenie gminy i regionu - czytamy na stronie internetowej Urzędu Gminy.

Czy debatowanie o bezpieczeństwie wpłynie na przyszłe bezpieczeństwo w placówkach oświatowych na terenie gminy? Nie wiadomo czy zorganizowanie takiej debaty ma jakiś związek z ostatnimi wydarzeniami, ale z pewnością nie zaszkodzi powtórzyć wiadomości z zakresu bezpieczeństwa.

REKLAMA
zdjecie 490
Kalendarz imprez
wrzesień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
×