2018-12-18T14:45:58+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Debatowali o reagowaniu w sytuacjach kryzysowych [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA
6
1
28

Z udziałem starosty ostrołęckiego Stanisława Kubła oraz prezydenta Ostrołęki  Łukasza Kulika odbyło się 17 grudnia w siedzibie Starostwa Powiatowego posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku miasta Ostrołęki oraz Powiatu Ostrołęckiego.

Obecny był także m.in. komendant miejski policji Krzysztof Szymański, Jarosław Wilga - komendant Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce, Małgorzata Bednarska - dyrektor Sanepidu w Ostrołęce, Michał Giers - dyrektor ostrołęckiej Delegatury Kuratorium Oświaty. W posiedzeniu uczestniczyli także wójtowie oraz przedstawiciele gmin powiatu. Jarosław Wilga omówił możliwości reagowania gmin w przypadku wystąpienia zdarzeń kryzysowych związanych z przerwami energii elektrycznej. Rekomendował, by w każdej z gmin powstało miejsce - centrum reagowania kryzysowego, w którym w razie potrzeby poszkodowani znajdą schronienie, będą mogli się ogrzać, naładować telefon. Rekomendował też gminom  zakup agregatów ze stabilizacją napięcia. Skarbnik powiatu Aldona Kuciej oraz skarbnik miasta Aneta Leończyk  przedstawiły jakie środki zostały zabezpieczone w budżetach obu samorządów na szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

Z kolei dyrektor delegatury kuratorium podsumował minione wakacje. Na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnych nieprawidłowości przy organizacji letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Dyrektor wydziału bezpieczeństwa i rolnictwa Artur Romanik poinformował o piśmie od wojewody mazowieckiego, które wpłynęło do powiatu w sprawie zaopiniowania planów likwidacji dyspozytorni pogotowia ratunkowego w Ostrołęce. Uczestnicy spotkania jednomyślnie stwierdzili, że likwidacja dyspozytorni może mieć negatywne skutki dla mieszkańców miasta i powiatu.

Z uwagi na to, że posiedzenie komisji miało miejsce tuż przed świętami, zakończyło się opłatkiem i składaniem życzeń.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10  11  12 dk13  14 dk15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28 dk29 dk30
 31  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×