2018-12-13T09:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Kurs samoobrony dla pań „Bądź Bezpieczna” dobiegł końca [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 7526
zdjecie 7526
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
8
1
0

Zakończyła się kolejna edycja kursu samoobrony dla pań „Bądź Bezpieczna”. W oficjalnym podsumowaniu 17. już odsłony niezwykle popularnej wśród mieszkanek Ostrołęki i regionu szkoleń udział wzięli organizatorzy, instruktorzy oraz kursantki.

Uczestniczki kursu przez prawie 11 tygodni zmagały się z własnymi słabościami i chłonęły wiedzę m.in. z zakresu samoobrony, psychologii, wiktymologii, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, obrony koniecznej, stanu wyższej konieczności, strzelectwa, terroryzmu, handlu ludźmi, a także zdrowego stylu życia. Szczególnie zajęcia teoretyczne i praktyczne z zakresu samoobrony, kształtowania tężyzny fizycznej oraz poprawy kondycji kosztowały uczestniczki wiele wysiłku, „wylanego” potu oraz pozostawiły na pamiątkę siniaki.

Wszystko to, aby z pewnością siebie i przekonaniem o odpowiednim przygotowaniu mogły podejść do egzaminu, który odbył się we wtorek w podziemiach Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce.

Uroczysty finał XVII edycji kursu samoobrony dla kobiet pn. „Bądź Bezpieczna” rozpoczął I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce – kom. Andrzej Dziadak. Podkreślił on, jak ważną inicjatywą w zakresie kształtowania poczucia bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta i powiatu jest ten kurs, który już od 10 lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem płci pięknej. Nie zabrakło również gratulacji dot. decyzji o uczestnictwie w kursie, wytrwałości podczas niejednokrotnie trudnych zajęć oraz przejścia wymagającego egzaminu.

W dalszej części głos zabrał pułkownik Eugeniusz Gorczyca z Klubu Strzeleckiego „Obrońca” w Troszynie. Wyróżnił on dyplomami za zajęcie IV, V i VI miejsca w dwuboju strzeleckim 3 uczestniczki zajęć ze strzelectwa sportowego oraz nagrodził pucharami i dyplomami kolejne 3 uczestniczki, które zajęły w nim I, II i III miejsce.

Pułkownik Eugeniusz Gorczyca w niezwykle doniosłych słowach wypowiadał się na temat uczestniczek kursu, ich zaangażowania i predyspozycji związanych ze strzelectwem.  

Następnie kilka słów na temat kursu powiedział wiceprezydent Miasta Ostrołęki – Maciej Kleczkowski. Przede wszystkim podziękował paniom za udział w tej inicjatywie oraz wyraził wolę kontynuacji tych działań, które mają nieocenioną wartość w kształtowaniu bezpieczeństwa w naszym regionie. Pogratulował również wytrwałości i chęci podnoszenia swojej wiedzy oraz umiejętności.

Uczestniczki również złożyły na ręce organizatorów i instruktorów podziękowania, które dodatkowo osłodził przepyszny tort. Tym słodkim akcentem, rozmową w miłej atmosferze i wymianą spostrzeżeń zakończyła się XVII edycja kursu „Bądź Bezpieczna”.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
 5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1  2
Dzisiaj:
Wydarzenia
Kino JANTAR
×