2018-10-19T09:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Kurs samoobrony dla pań „Bądź Bezpieczna”: O bezpieczeństwie w ruchu drogowym [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
1
0
0

Uczestniczki kursu samoobrony mają za sobą kolejne zajęcia. Tym razem rozmawiały z policjantami o zagrożeniach występujących w ruchu drogowym. Panie obejrzały także film profilaktyczny obrazujący skutki wypadków drogowych oraz sposoby na ich uniknięcie.

W trakcie XVII edycji kursu samoobrony dla pań „Bądź Bezpieczna” prowadzone są zajęcia dotyczące różnych obszarów związanych z bezpieczeństwem. Podczas zajęć nie mogło zabraknąć tematów związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

- W ramach kursu omówiono z uczestniczkami tematykę związaną z zagrożeniami, jakie mogą wystąpić na drodze zarówno z perspektywy kierującego samochodem, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystów. Uczestniczki obejrzały także film profilaktyczny, który pokazywał najczęstsze przyczyny powstawania wszystkich wypadków drogowych – mówi aspirant Tomasz żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Zajęcia były prowadzone przez asp. Krzysztofa Kolatora z ostrołęckiego wydziału prewencji, który wskazał także sposoby na unikniecie wielu zagrożeń, z jakimi możemy mieć do czynienia na drodze Prowadzący zachęcał do noszenia elementów odblaskowych, które potrafią uratować nam życie.

Oczywiście nie mogło zabraknąć zajęć z samoobrony, których podczas kursu zdecydowanie jest najwięcej. Poprowadzili je doświadczeni instruktorzy - Arek Ludwiczak z Fight Academy oraz instruktor technik i taktyk interwencji policyjnych Daniel Zaręba. Panie podczas zajęć doskonaliły, m.in. techniki kopnięć, uderzeń oraz uwolnienie się z chwytu w sytuacji, kiedy napastnik trzyma swoją ofiarę za rękę.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23  24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń