zdjecie 9271
zdjecie 9271
2018-10-19T09:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Kurs samoobrony dla pań „Bądź Bezpieczna”: O bezpieczeństwie w ruchu drogowym [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
1
0
0

Uczestniczki kursu samoobrony mają za sobą kolejne zajęcia. Tym razem rozmawiały z policjantami o zagrożeniach występujących w ruchu drogowym. Panie obejrzały także film profilaktyczny obrazujący skutki wypadków drogowych oraz sposoby na ich uniknięcie.

W trakcie XVII edycji kursu samoobrony dla pań „Bądź Bezpieczna” prowadzone są zajęcia dotyczące różnych obszarów związanych z bezpieczeństwem. Podczas zajęć nie mogło zabraknąć tematów związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

- W ramach kursu omówiono z uczestniczkami tematykę związaną z zagrożeniami, jakie mogą wystąpić na drodze zarówno z perspektywy kierującego samochodem, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystów. Uczestniczki obejrzały także film profilaktyczny, który pokazywał najczęstsze przyczyny powstawania wszystkich wypadków drogowych – mówi aspirant Tomasz żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Zajęcia były prowadzone przez asp. Krzysztofa Kolatora z ostrołęckiego wydziału prewencji, który wskazał także sposoby na unikniecie wielu zagrożeń, z jakimi możemy mieć do czynienia na drodze Prowadzący zachęcał do noszenia elementów odblaskowych, które potrafią uratować nam życie.

Oczywiście nie mogło zabraknąć zajęć z samoobrony, których podczas kursu zdecydowanie jest najwięcej. Poprowadzili je doświadczeni instruktorzy - Arek Ludwiczak z Fight Academy oraz instruktor technik i taktyk interwencji policyjnych Daniel Zaręba. Panie podczas zajęć doskonaliły, m.in. techniki kopnięć, uderzeń oraz uwolnienie się z chwytu w sytuacji, kiedy napastnik trzyma swoją ofiarę za rękę.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×